סין: הממשלה הורתה להטיל סגר על העיר הרבין, אשר בצפון-מזרח המדינה, בעקבות אירוע הדבקה המוני בנגיף הקורונה. ההחלטה הדרמתית עברה לאחר שהרשויות המקומיות דיווחו על הימצאותם של עשרות נדבקים חדשים בעיר המונה כ-11 מיליון תושבים.

הממשלה הסינית הטילה בימים האחרונים הגבלות תנועה משמעותיות על תושבי העיר, אשר שוכנת במחוז חיילונגג'יאנג (צפונית למוקד ההתפרצות בחוביי). גורמי ביטחון הקימו מחסומים בכל השכונות וגידרו גם את הכפרים הסמוכים במטרה לבודד את ההתפרצות.

תושבי הסביבה מחויבים כעת ללכת במקומות ציבוריים עם מסכות ולמדוד את החום שלהם לעיתים קרובות. כמו כן, הרשויות הורו לבטל את כל האירועים הציבוריים והמפגשים החברתיים באזור עד להודעה חדשה.

ממצאי החקירה הראשונית של גורמי הבריאות מצביעים על כך שההתפרצות התחוללה בגלל צעירה מקומית שחזרה לא מזמן מארה"ב. האישה בת ה-22 חזרה בחודש שעבר מניו יורק, מוקד ההתפרצות העולמי הנוכחי, ושוחררה לביתה לאחר ששהתה בבידוד במשך 14 יום. על פי הפרסומים, היא לא הציגה סימפטומים של המחלה בשום שלב.

בלי לדעת שהיא נשאית של הנגיף, האישה האלמונית הדביקה קרובי משפחה, חברים ושכנים, לאחר שערכה מספר מפגשים חברתיים בדירתה בעיר. כמה ימים מאוחר יותר, אחד האנשים שהייתה בסביבתו פונה לבית החולים לאחר שלקה בשבץ – שם, אובחן כי הוא נדבק בנגיף.

חקירה אפידמיולוגית שנערכה בעקבות התקרית חשפה כי לפחות 70 בני אדם נדבקו בנגיף עקב חשיפה לאישה האלמונית ומתוכם, 23 מוגדרים בתור א-סימפטומטיים. על פי הפרסומים הרשמיים בסין, 925 בני אדם נדבקו עד כה במחוז חיילונגג'יאנג, ביניהם כ-400 רק מהעיר הרבין. כעת, הממשל נערך לאפשרות כי העיר תהפוך מוקד התפרצות חדש במדינה.