הבהלה סביב נגיף הקורונה עולה מדרגה: דיווחים מצמררים הנוגעים לדרכים הבלתי הומאניות שהממשל הסיני משתמש בהן בשביל לבלום את הווירוס הקטלני, פורסמו ברשתות החברתיות וגרמו להיסטריה.

בסדרת סרטונים שעלו לרשתות החברתיות, ניתן לראות כיצד רשויות האכיפה מונעות מתושבים לעזוב את דירותיהם בכל דרך אפשרית. בסרטון אחד שעלה לטוויטר רואים אפילו קבוצת גברים, ככל הנראה סוכנים ממשלתיים, שחוסמים את היציאה של אחת הדירות בבייג'ינג באמצעות קרשים – בזמן שדיירי הבית צורחים באימה.

התיעוד המחריד מגיע זמן קצר לאחר שפורסם כי מניין ההרוגים עבר את ה-300, כולל האדם הראשון שמת מחוץ לגבולותיה של סין. תושבי האזור מאמינים כי הסרטונים מציגים גורמים מן הממשל המקומי, אשר נועלים נשאים של הנגיף ואת בני משפחותיהם במטרה לבלום את ההתפרצות הקטלנית.

הסרטונים המזעזעים הסעירו את תושבי המדינה, רבים מהם גרסו כי האנשים שננעלים בבתיהם הם בסך הכל אנשים שביקרו לאחרונה במוקד התפרצות המחלה במזרח המדינה. "הסינים נועלים את אלו שביקרו לאחרונה בווהאן", כתב אחד הגולשים. . זה רצח בדם קר!".

נגיף הקורונה בסין
יותר מ-14 אלף בני אדם שנדבקו ב-23 מדינות רחבי העולם | צילום: AP

לאחרונה דווח כי 304 בני אדם מתו כתוצאה מן הנגיף הקטלני. עד כה, דווח על יותר מ-14 אלף בני אדם שנדבקו ב-23 מדינות רחבי העולם – כולל בארה"ב, אוסטרליה, יפן, צרפת והאיים הפיליפינים.