ראש הפוך (צילום: Barcroft Media)
שרד כנגד כל הסיכויים | צילום: Barcroft Media

כשקלאודיו ויירה דה אוליביירה נולד, הרופאים אמרו לאמו לתת לו לגווע ברעב. הוא נולד עם מחלה נדירה במפרקים שהותירה אותו עם גפיים מעוותים ואם זה לא מספיק, הוא נולד עם הראש הפוך. למרות מגבלותיו הגופניות וכנגד ספקות הרופאים, קלאודיו, כיום בן 37 ממונטה סנטו, ברזיל, הפך לרואה חשבון מצליח ונואם מעורר השראה.

"מאז שהייתי ילד תמיד אהבתי להעסיק את עצמי ולעבוד", מספר קלאודיו, "אני לא אוהב להיות תלוי לחלוטין באנשים אחרים". קלאודיו התגבר על קשיים יומיומיים לא פשוטים, "למדתי להדליק את הטלוויזיה, להרים את הטלפון הנייד שלי, להדליק את הרדיו, להשתמש באינטרנט ובמחשב שלי - אני עושה את כל אלו בעצמי". הוא כותב עם עט בפיו, מפעיל את הטלפון ועכבר המחשב עם שפתיו ויש לו נעליים מיוחדות המאפשרות לו להסתובב ברחבי העיר.

ראש הפוך (צילום: Barcroft Media)
קלאודיו והמשפחה התומכת | צילום: Barcroft Media

בגיל 8 קלאודיו התחיל ללכת על ברכיו. משפחתו נאלצה לשנות את רצפת הבית, כדי שיוכל להסתובב בלי לפצוע את עצמו. המיטה, התקעים והאורות של קלאודיו שונו והוחלפו לנמוכים מהרגיל, כך שהתאפשר לו לעשות דברים בעצמו מבלי לבקש עזרה.

הרופאים אמרו לאמא של קלאודיו, מריה חוסה, שהוא לא ישרוד לאחר הלידה, אך היא לא איבדה תקווה, וכיום המצב נראה אחרת, "יש בקרבנו רק אושר עכשיו. קלאודיו הוא בדיוק כמו כל אדם אחר - כך הוא גדל בבית הזה. אנחנו אף פעם לא ניסינו לתקן אותו ותמיד רצינו שהוא יעשה דברים רגילים שכולם עושים. זו הסיבה שהוא כל כך בטוח בעצמו. הוא לא מתבייש להסתובב ברחוב", כך מריה.

לאחרונה אבחנו את מצבו הנדיר במחלה הנקראת ארתרוגריפוזיס, בעיית שרירים מולדת הגורמת להגבלת תנועה סביב מספר מפרקים ומקצרת גידים ושרירים. קלאודיו אמר: "לאורך חיי התאמתי את הגוף שלי לעולם. נכון לעכשיו, אני לא רואה את עצמי כשונה. אני אדם נורמלי. אני לא רואה את דברים הפוך". 

ראש הפוך (צילום: Barcroft Media)
מנצח את המחלה הנדירה | צילום: Barcroft Media

(מקור)