זה נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל לפי מאמר שפורסם בכתב עת רפואי, בשנתיים האחרונות מהנדס הודי בן 24 סובל מכאבי ראש חריפים בכל פעם שהוא מנסה לצפות בסרט פורנו. לדבריו, חמש דקות לאחר תחילת הצפייה הוא מתחיל לחוש דקירות ואי-נוחות, ותוך עשר דקות הוא כבר לא מסוגל לתפקד.

אילוסטרציה (צילום: אילוסטרציה, חדשות)
קודם כל תירגע | צילום: אילוסטרציה, חדשות

נוירולוגים מניו דלהי שטיפלו ברווק הצעיר הופתעו לגלות שאין לו היסטוריה של כאבי ראש ומיגרנות, והוא מעולם לא ספג פגיעת ראש; הבדיקות הגופניות והנוירולוגיות חזרו גם נורמליות לחלוטין. הרופאים העריכו שהכאב הוא תוצאה של שינויים בעצבי החישה בלסת ובפנים, המתגברים במצבים של התרגשות כמו צפייה בפורנוגרפיה.

באופן מפתיע, כאבי ראש הקשורים לסקס אינם נדירים כמו שנדמה לכם. אחד מכל מאה אנשים יחווה לפחות פעם אחת בחייו את התופעה, ומתברר שגברים רגישים הרבה יותר מנשים. כמחצית מהאנשים שחווים כאבי ראש בסקס סובלים גם ממיגרנות, אבל עדיין לא ברור איך השניים קשורים.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

כאבי הראש בזמן הסקס מתחלקים לשני סוגים: כאב פרה-אורגזמי מעומעם שמתחיל במהלך פעילות מינית ומחמיר עם הזמן, וכאב אורגזמי חד המתפרץ בעת האורגזמה. הכאב הפרה-אורגזמי נדיר יותר וככל הנראה ממנו סובל המהנדס הצעיר, אבל הרופאים עדיין לא מצליחים להבין מה הסיבה שהוא חד כל כך במקרה שלו.

ד"ר קולג'יט סינג אנאנד משער שהתכווצויות שרירים בזמן יחסי המין יכולה לגרום לכאב ובנוסף הסקס עלול להשפיע על זרימת הדם במוח. בזמן שהרופאים מנסים לגלות מה גורם למצבו, הפיתרון הזמני שהוא קיבל מסייע לו לצפות בפורנו בינתיים - כדור רגיל נגד כאב ראש חצי שעה לפני הצפייה.

(מקור)