המגפה השחורה (צילום: thefrisky.com)
החפירות הרגו אותם | צילום: thefrisky.com

האם המגפה השחורה חוזרת? צעירה נדבקה במחלה שקטלה חצי מאוכלוסיית יבשת אירופה בימי הביניים. היא מצטרפת לעוד ארבעה מקרים שתועדו השנה של הידבקות במחלה, שניים מהם הסתיימו במוות. כל ארבעת המקרים עד כה התרחשו במדינת קולורדו, מקרה המוות הראשון היה של מבוגר אנונימי ואילו השני היה של נער בן 16 שפיתח זיהום קשה וקטלני כתוצאה מסיבוכים של המחלה.

מכורים להיקס? כך תקבלו את הידיעות ישירות לסלולר
 

הפעם ההידבקות של הצעירה התרחשה בפארק הלאומי יוסימיטי שבקליפורניה ובכך הוסיפה טיעון נגדי ומנצח לויכוח הנושן של יציאה אל הטבע לשם גיוון ביחסים אצל מיליוני זוגות בורגניים ברחבי העולם. מקרים של הידבקות במגפה השחורה נחשבים נדירים מאוד בארה"ב והממוצע שלהם עומד על 7 מקרים בשנה. המחלה נגרמת בשל קירבה למיני מכרסמים אשר הפרעושים שעל פרוותם נושאים את חיידקי המחלה ויכולים לקפוץ ולהדביק בני אדם ללא צורך במגע ישיר עם המכרסם עצמו. 

חולדות (צילום: gallinago_media, Thinkstock)
אשם תמיד | צילום: gallinago_media, Thinkstock

האם תל אביב עומדת בפני גל מקומי של המגפה השחורה לנוכח איום החולדות המדובר בשל עבודות הרכבת הקלה? סביר להניח שלא. ראשית, שבוע לתוך העבודות האיום טרם מומש וגודל הפאניקה מותן וגומד עד הפיכתו לאגדה אורבנית משעשעת. שנית, על אף שהעכברושים ידועים כמפיצי מחלות, לא מן המגפה השחורה אנחנו צריכים לפחד - בימינו ניתן ניתן להבריא מן המחלה בקלות יחסית עם טיפול אנטיביוטי מוקדם. אנחנו אוהבים רפואה מודרנית! 

(מקור)