טרגדיה הכתה בעיר שיוגאן לאחר שדווח כי פעוטה בת שנה וחצי מתה כששהתה עם אמה בבידוד. הפרשה התפוצצה ביממה האחרונה, אחרי ששכנים של האם ראו שוטרים מקומיים גוררים יריעות פלסטיק מן הדירה – ומאחת מהן נפלטה צחנה איומה. מאוחר יותר, דווח כי האם נעצרה בחשד כי גרמה למותה של בתה הפעוטה.

אחד התושבים המקומיים תיעד את ההתרחשות בשיוגאן, אשר שוכנת במחוז הוביי שבמזרח סין, והעלה את הסרטון לרשתות החברתיות. שוטרים צולמו סוחבים את יריעות הפלסטיק, כשאחד המקומיים נשמע אומר: "ראיתם את זה? הילדה מתה מרעב פה בשכונה. אפשר היה להריח אותה כשהיא נסחבה החוצה. עכשיו רופאים יגיעו לחטא את הדירה".

נכון לעכשיו עדיין לא ברור באלו נסיבות מתה הפעוטה, כאשר ישנם דיווחים סותרים ברשת. מצד אחד, גורמים במשטרה מדווחים כי הם פרצו לדירה לאחר שדווח על ריח חשוד שנפלט מבפנים ושם הם מצאו את גופת הפעוטה יחד עם אמה. מצד שני, גולשים ברשתות החברתיות טוענים כי האמת הרבה יותר מצמררת.

רבים טוענים כי האם, גרושה טרייה הלוקה בבעיות נפשיות, נאלצה לעזוב את הפעוטה בדירה בזמן שיצאה לקבץ נדבות ברחוב. מאוחר יותר, שוטרים עצרו אותה בחשד שהיא הפרה את תנאי הבידוד שלה ועצרו אותה - בעוד הפעוטה נותרה מאוחר. מאוחר יותר, הם מצאו את הפעוטה ללא רוח חיים.

גורמים במשטרה הכחישו את הדיווחים ברשתות החברתיות וגרסו כי נמצא בביתה של האם מספיק מזון בשביל להאכיל את הפעוטה – כולל פורמולה לתינוקות, אורז וירקות. נכון לעכשיו, התקרית עדיין נמצאת בחקירה. העיר שיוגאן מונה 5 מיליון תושבים והיא הייתה בין הערים במחוז הוביי שהוטל עליהם סגר בסוף חודש ינואר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.