הודעה מדאיגה נמסרה מקריית הוותיקן: האפיפיור נאלץ לבטל את השתתפותו בטקס מיסה עם בכירים בכנסייה הקתולית בגלל שהוא "חש ברע". ההודעה נמסרה אחרי שהאפיפיור השתתף בטקס מיסה המוני ביום רביעי, בו הוא תועד משתעל לעיתים תכופות ומקנח את אפו.

האפיפיור בן ה-83 הודיע מוקדם יותר היום כי בכוונתו להמשיך בלוח הזמנים היומי שלו, אך מעדיף להישאר בין כותלי הוותיקן ולא לסייר ברחבי רומא או הסביבה. יממה לפני כן, כאמור, השתתף בטקס מיסה בכיכר פטרוס הקדוש אליו הגיעו יותר מ-12 אלף בני אדם.

עדי ראייה שהשתתפו בטקס מספרים כי בודדים בקהל נראו עם מסכות פנים, למרות שהתפרצות וירוס הקורונה באיטליה היא הגרועה ביותר באירופה. מאוחר יותר, האפיפיור תועד לוחץ את ידיהם של המשתתפים ומנשק את מצחם של ילדים במהלך האירוע. מעבר לזה, לא ברור מהו מצבו הבריאותי של האפיפיור.

הידיעה מגיעה אחרי שיותר מ-50 מתושבי איטליה אובחנו עם הנגיף הקטלני, ביניהם 8 ילדים. עד כה, מספר הנדבקים באיטליה הגיע ל-370, מתוכם 20 כבר מתו. בצפון איטליה הוטל סגר על קרוב לתריסר ערים בניסיון לבלום את ההתפרצות. ברומא, אשר מקיפה את קריית הוותיקן, דווח על 3 אנשים שנדבקו בנגיף, אך כולם כבר הבריאו.

הנגיף ממשיך להתפשט והגיע גם לאוסטריה, קרואטיה, גרמניה, שוויץ, צרפת, יוון, ספרד והיום, אפילו לישראל. על פי הנתונים, יותר מ-82 אלף אנשים ברחבי העולם כבר נדבקו בווירוס ומתוכם, למעלה ל-2,800 מתו כתוצאה מסיבוכיו. נכון לעכשיו, עדיין לא ידוע מה בדיוק קרה לאפיפיור והאם זה קשור להתפרצות הנגיף במדינה.