תמונות מצמררות מצפון איטליה לאחר ששלטונות המדינה פינו מן העיר ברגמו עשרות ארונות קבורה המכילים את קורבנות נגיף הקורונה. תושבים מקומיים תיעדו בשעות הלילה כיצד תור של 15 משאיות צבאיות הובילו את גופותיהם של 70 תושבים שמתו בעיר בימים האחרונים.

העיר ברגמו ממוקמת במחוז לומברדו בצפון איטליה, אשר נפגע מהתפרצות נגיף ה-COVID-19 בצורה הקשה ביותר. הרשויות המקומיות מדווחות כי יותר מ-4,300 מתושבי העיר נדבקו בנגיף הקטלני ומתוכם, 93 כבר מתו. גורם בעירייה התייחס למניין ההרוגים ואמר כי בתי הקברות באזור לא מסוגלים להתמודד עם קצב התמותה, בזמן שקרמטוריומים עירוניים גם מתקשות לשאת בעומס.

View this post on Instagram

A post shared by Giulia Battimelli ♥ (@giulia_battimelli) on

ג'יאקומו אנג'לוני, פקיד עירוני, סיפר לכלי התקשורת המקומיים שקרמטוריומים בעיר שורפים מדי יום 24 גופות בגלל התפרצות הווירוס. לטענתו, מדובר בהספק גבוה פי 2 מן המקסימום היומי הנורמטיבי. בינתיים, כנסיות פינו לחלוטין את הספסלים שלהן על מנת שניתן יהיה לאחסן את ארונות הקבורה שנערמים במרוצת הימים.

התמונות והסרטונים שתיעדו את השיירה זעזעו את המקומיים, אשר תיארו אותם בתור "תמונות מלחמה". בינתיים, גולש אחר התייחס לתיעוד המצמרר וכתב: "זוהי אחת התמונות העצובות ביותר בהיסטוריה של המדינה שלנו". אף על פי כן, היו גם גם גולשים שהפצירו בתושבים שלא להישבר מן המראות הקשים.

"אנחנו איטלקים ובזמנים כאלה אנחנו מוציאים אחד מן השני את הטוב ביותר", כתב אחד הגולשים. "אנחנו נצא מהתסבוכת הזאת ואנחנו נעשה את זה בשבילנו ובשביל הקורבנות".