ראש עקום (צילום: Cover Asia Press)
רואה את העולם אחרת | צילום: Cover Asia Press

"אם הרופאים לא יכולים לטפל בבן שלי עדיף שאלוהים ייקח אותו", כך אימו של מהנדרה איוור בן ה-12, ממרכז הודו, הסובל ממצב נדיר שגורם לצווארו להתעקל ולראשו להתלות בזווית של 180 מעלות. בשל עמוד השדרה החלש שלו הוא לא יכול לעמוד או ללכת, ואף זקוק לעזרה כדי לאכול או ללכת לשירותים.

אביו מוקש, 40, ואמו סומיטרה, 35,  מספרים כי הם התייעצו עם יותר מ -50 רופאים ברחבי הודו, אבל אף אחד לא הצליח לאבחן את מצבו. "אני לא יכולה לראות אותו סובל יותר", אמרה סומיטרה. "הוא לא יכול לעשות שום דבר בעצמו. הוא פשוט יושב בפינת החדר כל היום. זה לא חיים".

מכורים להיקס? כך תקבלו את הידיעות ישירות לסלולר

הוריו של מהנדרה הבינו כי משהו אינו כשורה בראשו של הבן שלהם כשהוא היה בן כחצי שנה. "בהתחלה חשבנו שהוא פשוט קצת חלש ושעם הזמן הוא יהיה בסדר, אלא שביום הולדתו השלישית הוא לא היה מסוגל לשמור על ראשו זקוף בכלל", הסביר מוקש. הוא אמר שלפני שנתיים הוא החליט להפסיק לקחת את בנו לראות רופאים. "לקחתי אותו לכל בתי החולים שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו", כך האב.

ראש עקום (צילום: Cover Asia Press)
למשפחה יש עוד תקווה | צילום: Cover Asia Press

מהדרה לא הולך לבית הספר כך שהחברים שלו הם אחיו ובני דודיו. מוקש הוסיף: "אנשים אומרים עליו דברים רעים, ולעתים קרובות הם צוחקים עליו. זה באמת כואב לנו. אנחנו לא יכולים לסבול אפליה. אנשים אומרים כי כנראה וביצעתי כמה חטאים נוראיים ובגלל זה הוא סובל".

ד"ר שאשידהר טטוורתי, מומחה אף-אוזן-גרון בבית החולים ארטמיס שבדלהי, חושב שיש לנער הפרעה שרירית (מיופתיה) הוא אמר: 'זה אחד המקרים הנדירים ביותר שבין המקרים הנדירים". מוקש מקווה לנס. "עדיין יש לי כל כך הרבה תקוות וחלומות בשבילו. אני רוצה לראות אותו הולך לבית הספר ומשחק עם ילדים אחרים. אני רוצה לראות אותו חי חיים נורמלים ואני מקווה שהמשאלה שלי תתגשם יום אחד".

ראש עקום (צילום: Cover Asia Press)
הרופאים לא מוצאים תשובה | צילום: Cover Asia Press

המקרה של מהנדרה הזכיר לנו את סיפורו של קלאודיו ויירה דה אוליביירה, שלוקה במחלה אחרת אך בודאי יכול להזדהות עם הצעיר.

(מקור)