אף אחד לא מושלם. בכל אחד מאיתנו יש פגם קטן בין אם הוא נראה לעין ובין אם נסתר, בין אם בעליו מתבייש בו ובין אם מסתובב עם פגמיו במוצהר. זו יכולה להיות נקודת חן משונה, או אצבע נוספת בכף הרגל, ואולי זה בכלל זנב שצמח לכם בגב. חושבים שהגזמנו? טעות בידכם. בסיום קריאת הכתבה תרגישו הרבה יותר בנוח עם נקודת החן ההיא שאתם לא אוהבים.

טעויות גנטיות (צילום: oddee.com)
התינוק המוזר שלא שרד | צילום: oddee.com

תינוק - צפרדע

בשנת 2006, התינוק המוזר למראה נולד בצ'ריקוט, נפאל, ומשך אינספור צופים לחזות בו. התינוק, נולד לניר בהאדור קארקי וסונטאלי קארקי, הוא נטול צוואר, ראשו שקוע כמעט לחלוטין בחלק העליון של גופו, בעל עיניים גדולות בצורה יוצאת דופן בוקעות מארובות עיניו.

התינוק המוזר מת חצי שעה לאחר הלידה. אך החדשות על הולד המשונה התפשטו במהרה, וכך מאות התקהלו בבית החולים כדי להעיף מבט בתופעה. המשטרה הגיעה גם כן למקום כדי לשלוט בקהל.

הוא נולד לאחר תקופה של תשעה חודשי הריון ושקל 2 קילוגרם בלידתו. סונטאלי, אמא לשתי בנות נורמליות, לא סבלה מכל מחלה במהלך ההריון. ניר בהאדור, האב, אומר שהוא לא מרגיש חרטה על מות בנו. "אני שמח ששום דבר לא קרה לאשתי," אמר.

התינוק המוזר עורר דיון "אמיתי או מזויף" נרחב ברשת, אך אחרי מחקר לא קטן נראה שאכן מדובר במקרה אותנטי, ויש גם הסבר: התינוק סבל ככל הנראה ממום מולד בשם אננצפלוס, הגורם לתינוק להיוולד עם גולגולת ומוח קטנים מדי.

טעויות גנטיות (צילום: oddee.com)
"אני כמו כל שאר הבנות" | צילום: oddee.com

הולכת הפוך

וואנג פאנג בת ה- 34, מהעיר צ'ונגצ'ינג בסין, נולדה כך שכפות רגליה פונות לכיוון הלא הנכון. היא למדה לחיות עם המצב שלה בלי בעיות, "אני כמו כל שאר הבנות רק שאני נועלת נעליים הפוכות", היא אומרת. בנה בן ה-12 לעומתה, נולד עם כפות רגליים רגילות.

וואנג סירבה לקבל קצבת נכות המגדירה אותה בחוק, באופן טבעי, כנכה, "אני יכולה לרוץ מהר יותר מרוב החברים שלי ויש לי עבודה קבועה כמלצרית במסעדה המשפחתית. אין שום סיבה לסווג אותי כנכה".

טעויות גנטיות (צילום: oddee.com)
ביד חזקה | צילום: oddee.com

אצבעות ענק

ליו הואה סובל ממצב נדיר הידוע בשם מקרודקטילי. כשהוא אושפז בבית החולים בשנחאי, סין ביולי 2007, אגודלו השמאלי נמדד באורך 26 סנטימטרים והאצבע המורה שלו נמדדה באורך כ-30 סנטימטרים.

20 מנתחים התייצבו לניתוח מיוחד של שבע שעות כדי להקטין את גודל האצבעות ואגודלו של ליו. הרופאים הוציאו כמעט 5 קילוגרם של בשר ועצם במהלך הניתוח. ועוד צפוי להם ולחולה ניתוח נוסף. גפיים מוגדלות יכולות להיגרם ממספר מצבים רפואיים. בצקת לימפתית היא הגורם השכיח ביותר, מזכיר קצת את מצבו של קלים וגם את מצבה של דואנג'יי.

טעויות גנטיות (צילום: oddee.com)
האליל ההודי | צילום: oddee.com

הקדוש עם הזנב

עם זנב באורך 33 סנטימטרים, צ'נדרה אורם הפך לאליל במערב בנגל, ומאמינים כי מכיל בו מתכונותיו של הנומן, אחד האלים בהינדואיזם, המכונה גם אל הקוף. "לאנשים יש הרבה אמונה בי. הם מבריאים ממחלות קשות, כשהם נוגעים בזנב שלי. אני מאמין שאני יכול לעשות הרבה טוב לאלה שבאים אליי", אומר אורם, שלפניו עומדים בתור אלפי אנשים בכל יום כדי לבקש את ברכתו.

עם זאת, בגלל הזנב, אורם מתקשה למצוא בת זוג, "כמעט 20 נשים דחו את הצעות הנישואים שלי. הן רואות אותי ומסכימות לשידוך. אבל ברגע שאני מסתובב, הן רואות את הזנב שלי ועוזבות. אני החלטתי שאני אתחתן עם אישה שמקבלת אותי ואת הזנב שלי. אחרת, אני אשאר רווק כמו הנומן", כך אורם.

משפחתו גאה בזנבו ודחתה הצעות להסרתו בניתוח. "הוא לא ישרוד בלי הזנב. זה הפך להיות חלק מישותו, קיומו", אמרה רקהה, אחותו. הרופאים מסבירים כי זנבות אמיתיים הם נדירים, ונמצאים בסוף עמוד השדרה לעומת הזנב של אורם שיוצא החוצה מהאזור המותני. "עצם הזנב הוא שריד בבני אדם. הפסקנו לגדל זנבות מאזור זה לפני זמן רב, כאשר התפתחנו מקופים. המקרה של אורם נראה כמו מום מולד". אמר המנתח ד"ר בי. רמאנה. תארו לעצמכם שהפגמים שלכם היו הופכים אתכם לאלילים.

טעויות גנטיות (צילום: oddee.com)
עין אחת בלבד | צילום: oddee.com

תינוקת ציקלופ

בשנת 2006, נולדה בהודו תינוקת עם עין אחת בלבד. צוות רפואי שסייע ליילד את התינוקת מאמין שמצבה נגרם בעקבות שימוש בתרופה נסיונית. סיבה נוספת שנכתבה בדו"ח של בית החולים הייתה שזה יכול להיות גם תוצאה של הפרעה כרומוזומלית נדירה.

התינוקת אובחנה במחלה הידועה בשם ציקלופיה . היא נולדה עם עין אחת במרכז המצח שלה, ללא אף, והמוח שלה התמזג לכדי אונה אחת. התינוקת מתה יומיים לאחר הלידה, אך עם מומים קשים כגון אלו, זה היה נס שהיא שרדה אפילו כמה דקות. מה לעשות, יש כאלו עם עין אחת, ויש כאלו עם שלושה שדיים.

טעויות גנטיות (צילום: oddee.com)
יד אחת יותר מדי | צילום: oddee.com

היד הנוספת

תינוק בשם ליו ג'ונג'י ממחוז אנהוי שבסין, נולד עם יד שלישית. הרופאים הסירו בהצלחה את הזרוע הנוספת והנדירה שהתפתחה במלואה. התינוק נזקק לטיפולי פיזיותרפיה רבים כדי להשיג תפקוד מלא ביד שנותרה לו, לה אין כף-יד והיא מתכופפת לכל כיוון.

"אנחנו מקווים להחליף מידע עם רופאים שכבר טיפלו במקרים דומים בעולם", אמר צ'ן, ראש המחלקה לאורתופדיה במרכז הרפואי לילדים בשנחאי. "זה כל כך נדיר שאין לנו כמעט שום מידע על המקרה". מזל שהם לא נאלצו להתמודד עם תינוק בעל 4 ידיים ו-4 רגליים.

1
לפחות זה לא שד שלישי

פטמה שלישית – בכף הרגל

אישה 22 ניגשה לקבלת טיפול רפואי לגבי נגע באזור הפלנטרי של כף הרגל השמאלית שלה. הבלוטה המשונה התגלתה בתור פטמה בנויה היטב מוקפת עטרה ומעט שיער. בדיקה מיקרוסקופית של הראתה זקיקי שיער, בלוטות זיעה, בלוטות חלב ורקמת שומן בבסיסו של הנגע בדומה לשד.

ממצאים קליניים והיסטופתולוגים אישרו כי האבחנה הראשונית נכונה ומה שנמצא בכף רגלה של האישה היא רקמת שד עודפת, הידוע גם בשמה הרפואי פסאודומאמה. לדעת המומחים זהו המקרה הראשון בעולם בו מופיעה רקמת שד בכף הרגל. מאז, המקרה הפך פופולארי, והיום לכל סלב שמכבד את עצמו - יש פטמה שלישית.

(מקור)