חאלד מוחסן שאערי

בתחילת חודש יולי הכרנו את חאלד מוחסן שאערי כבן העשרים, שסובל מהשמנה יתר חולנית הנובעת מבעיות בריאותיות שגרמו לעלייה מהירה במשקלו בשנתיים האחרונות. הצעיר הסעודי, ששוקל כ-610 קילוגרמים, לא היה מסוגל להגיע לבית החולים, שם אולי יצליחו להציל את חייו, והוא המתין במשך שבעה חודשים בביתו לציוד מיוחד שיסייע לחלץ אותו.

בתחילת השנה, עבדאללה מלך ערב הסעודית, הורה לסייע לו בדחיפות, ולהעביר אותו לבית החולים, אבל אף אחד לא ידע כיצד להוציא אותו מהבית. הרשויות שקלו להרוס חלק מביתו כדי לממש את צו המלך, אבל בהיעדר ציוד רפואי מתאים להובלתו לא היה ממש טעם לפתוח לו עוד כמה כיווני אוויר.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

בסופו של דבר, המלך עבדאללה שילם עבור מטוס מיוחד ומאובזר שייקח את אחד האנשים הכבדים בעולם לבית החולים והמחלצים הרסו את הקירות בביתו, והורידו אותו מהקומה השנייה עם מלגזה בעת שהוא נותר במיטתו.

חאלד מוחסן שאערי (צילום: dailymail.co.uk)
צילום: dailymail.co.uk

חאלד מוחסן שאערי (צילום: dailymail.co.uk)
צילום: dailymail.co.uk

מפני שחאלד לא נחשף לשמש כל כך הרבה זמן, אחד המחלצים עמד מעליו עם שמשייה ולאחר מכן הוא הועבר באמבולנס לשדה תעופה סמוך לביתו בעיירה ג'יזן, והועבר למרכז הרפואי בבירה ריאד - והכול על חשבון המלך.

הוא צפוי לעבור תכנית הרזייה מיוחדת הכוללת שינויים דרסטיים בתפריט ופיזיותרפיה, שאולי יאפשרו לו להתקיים בכוחות עצמו. "אנחנו מחכים לרגע הזה כבר זמן רב", סיכמה בפשטות אחותו של חאלד ושיבחה את המלך.

(מקור)