"כשהודיעו לי שאני נשאית, הלסת שלי נפלה": סטודנטית אמריקאית שנדבקה בנגיף ה-COVID-19 חשפה את תסמיני המחלה הביזאריים שלה – שכללו אובדן שמיעה ויכולת לחוש בטעמים.

ג'וליה בוסקגליה, בת 20 ממדינת ניו יורק, הייתה בתוכנית חילופי סטודנטים באיטליה כשהיא נדבקה בנגיף שגבה את חייהם של יותר מ-6,000 בני אדם במדינת המגף. בשרשור הודעות בחשבון הטוויטר שלה, הסטודנטית הצעירה מתארת את הימים הראשונים עם הווירוס הקטלני.

"התעוררתי עם כאבים איומים", כתבה. "הראש שלי כאב, האוזניים שלי צלצלו והרגשתי את הגרון שלי בוער. כל גופי כאב, היו לי צמרמורות וחום של 38 מעלות. בבוקר הרגשתי טוב יותר, אבל חששתי מאוד מהמצב באיטליה".

ג'וליה מספרת שהיא פנתה בשלב מסוים לרופא מקומי לצורך ייעוץ, אך הוא אמר לה שהיא פשוט מצוננת. היא מוסיפה: "בשלב הזה, התחלתי לאבד את יכולת השמיעה באוזן השמאלית שלי. הייתי בטוחה שזאת דלקת". לטענתה, יומיים מאוחר יותר היא כמעט ולא הצליחה לשמוע בשתי האוזניים, ואף איבדה את היכולת להריח או לחוש בטעמים.

הסטודנטית הצעירה החליטה לחזור לארה"ב ב-4 במרץ. לטענתה, היא לא נשאלה אפילו פעם אחת לגבי מצבה הבריאותי בזמן חזרתה למדינת המוצא שלה. "אפילו פקידי המכס לא שאלו אותי איפה הייתי והיו לי עצירות בערים גדולות מאוד", כתבה. "בשלב הזה עדיין הייתי בטוחה שאני מצוננת ולא נדבקתי בנגיף". בימים שלאחר מכן חל שיפור במצבה הבריאותי והחושים שלה חזרו לתפקד בצורה נורמטיבית. למרות זאת, היא החליטה להיבדק ליתר ביטחון. ב-14 במרץ, היא קיבלה עדכון כי מצאה חיובית לנגיף.

"לא הבנתי איך זה יכול להיות", כתבה ג'וליה. "רופא אישר לי שהכל בסדר ולאף אחד לא היה אכפת ממני במהלך החזרה הביתה". כעת, היא חושפת את סיפורה בתקווה שאנשים יבינו את חומרת המצב.

"אני כותבת לכם את כל זה במטרה שתבינו שלא כל התסמינים שמדברים עליהם הם התסמינים של הנגיף", כתבה. "מעבר לזה, אתה לא חייב בכלל שיהיו לך תסמינים בשביל להיות נשא של הנגיף. התסמין היחיד שהיה לי שדיברו עליו בחדשות היה חום. אני לא יודעת איך נדבקתי. כעת אני נמצאת בבידוד עד שאפיק שתי בדיקות שליליות. לא יצאתי מביתי מאז ה-5 במרץ".