גבר בן 71 מדרום קוריאה נאלץ לעבור ניתוח חירום לקטיעת ידו השמאלית, לאחר שאכל סושי מקולקל. כאשר הגבר הגיע לביה"ח לא נותרה לרופאים ברירה אחרת, אחרי שהם אבחנו שהוא נדבק בחיידק טורף אשר גרם לרקמות של ידו להירקב בתוך פחות מיממה.

כפי שניתן לראות בתמונות שמצורפות למטה, החיידק גרם לידיו לפתח שלפוחיות גדולות (בערך בהיקף של כדור גולף) בצבעים סגלגלים. המקרה דווח לראשונה בכתב העת הרפואי New England Journal of Medicine. מסתמן שהרופאים ניסו לנקז את השלפוחיות, אך הם החליטו לקטוע את ידו בסופו של דבר, לאחר שלא נראה שיפור במצבו.

הגבר האלמוני הוא פנסיונר מן העיר ג'יאונג'ו, אשר במרכז המדינה. הוא פנה לייעוץ רפואי לאחר שהוא התמודד יומיים שלמים עם כאבים בידו השמאלית. הצוות אבחן אותו כסובל מזיהום שנקרא ויבריוסיס (Vibriosis), אשר נגרם כתוצאה מחיידק הויבריו – שנמצא, בין היתר, בפירות ים מקולקלים.

מסתמן כי הגבר התמודד גם עם סכרת מסוג 2, לחץ דם גבוה ומחלת כליות שאילצה אותו לעבור טיפולי דיאליזה. הוא אושפז בביה"ח, שם ניסו לטפל בזיהום כמיטב יכולתם – אך זה לא עזר. בשלב מסוים, הוא החל לפתח נקרוזה (מוות של הרקמות) אשר יכול להתפשט ברחבי הגוף ויכול לגרום לסיבוכים קטלניים. על כן, הם קטעו את ידו השמאלית באמה.

ובגדול הלך לנו החשק לסושי לכל החיים.