בלילה של ה-13 באפריל שרלוט נווה בת ה-7 צפתה בטלוויזיה עם אמה ואחותה מייגן בת ה-11 ולאחר מכן נכנסה עם אמה למיטה כהרגלה. "שרלוט ישנה במיטה שלי והרגשתי שמשהו לא בסדר כי היא לא נשמה כמו שצריך והייתה קרה כקרח", שחזרה האם. "העיניים שלה היו פקוחות למחצה אבל היא נראתה רדומה"

שרלוט סבלה ממפרצת במוח בשנתה וכמעט איבדה את חייה. היא הובהלה לבית חולים ועברה שני ניתוחי ראש מצילי חיים, אבל הרופאים לא חשבו שהיא תשרוד. התרחיש הזה כל כך נדיר בקרב ילדים שסיפור התעוררותה מהתרדמת חייב היה לקרות ככה.

שרלוט נווה (צילום: telegraph.co.uk)
מתגלגלות במעמקים | צילום: telegraph.co.uk

הרופאים כבר הכינו את אמה לגרוע ביותר אבל כשהאם בת ה-31 מהכפר טרודן שבמרכז אנגליה נשכבה לצד שרלוט לחיבוק אחרון, הלהיט של אדל ''Rolling in the Deep'', שהשתיים אהבו לשיר יחד, החל להתנגן ברדיו לצד מיטתה והאם הנרגשת החלה לשיר.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

באותו הרגע שרלוט חייכה והדהימה את בני משפחתה והרופאים. כעבור יומיים שרלוט כבר חזרה לדבר, להבחין בצבעים ואפילו קמה בעצמה מהמיטה. אחרי חודשיים, שרלוט כעת לומדת ללכת ולדבר מחדש, הראייה שבה אליה חלקית והיא כבר שבה לספסל הלימודים ולחוג הריקוד.

"זה נס", סיפרה אמה. "הרופאים אמרו לי להיפרד ממנה ואני חשבתי שאני הולכת לאבד את הילדה הקטנה שלי. נכנסתי למיטה כשהיא הייתה מחוברת למכונות ולא יכולתי להאמין ששרלוט מחייכת בגלל השיר של אדל. זו הייתה הפעם הראשונה שהיא הגיבה למשהו מאז האירוע המוחי והאחיות שנדהמו אמרו לי להמשיך לשיר. שרלוט חייכה שוב".

לדברי האם, "האחיות אמרו ששחררתי אצלה משהו ומאותו הרגע מצבה החל להשתפר. היא עברה פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ריפוי בדיבור ועוד כל מיני סוגי טיפולים - זה כאילו צריך לאתחל אותה מחדש. כשהיא הורשתה לחזור הביתה לסוף שבוע הדבר הראשון שהיא אמרה היה 'אין כמו הבית'.

"כיום שרלוט מתמודדת עם עיוורון חלקי ואובדן זיכרון אבל נראה שהיא משתלטת חזרה על חייה", סיכמה האם. "בשלב מסוים הרופאים כל כך נדהמו ממנה שהם הפסיקו לומר לנו מה היא יכולה או לא יכולה לעשות - אף אחד לא האמין שהיא תשוב לרכוב על אופניים והיא כבר עושה את זה".

(מקור)