מחקר קבע: הנשים הבריטיות הן השמנות באירופה (צילום: רויטרס)
לאנשים שלא יכולים לשלוט בעצמם | צילום: רויטרס

זה פשוט והגיוני כמעט כמו שזה לא הגיוני - שאיבת האוכל ישר מהקיבה מיד אחרי הארוחה. אוכלים, נהנים ובמקום לתת למערכת העיכול לעשות את שלה - להיפטר מהמזון לפני שהוא מתפרק והופך לכל החומרים המזינים והפחות מזינים שאנחנו מכניסים לגופנו.

המשאבה החדשנית מבטיחה שתרזו למרות שתאכלו כל מה שתרצו. כל מה שתצטרכו לעשות לשם כך הוא לגשת בסוף הארוחה לשירותים, לחבר צינורית למכשיר קטן המוצמד לדופן הקיבה שלכם - ובלחיצת כפתור לשאוב חלק נכבד ממה שאכלתם. בלי לדפוק חשבון לכמויות האוכל ובלי לשרוף בפועל אפילו קלוריה אחת (ההליכה לשירותים לא נחשבת).

המכשיר מתבסס על עיקרון הפחתת הקלוריות הנקלטות בגוף. עם הבליעה האוכל מגיע ישירות לקיבה, ולאחר השעה הראשונה מועבר למעיים ומתחיל בתהליך העיכול וההתפרקות, שם נספגות הקלוריות. אם בעזרת המכשיר שואבים החוצה שליש מכל מה שאוכלים, מבטיחים גם שהקלוריות ישאבו.

אין תמונה
הבטן מתהפכת

ממציא המתקן הוא דין קיימן, שחתום גם על המצאה קטנה אחרת שאולי אתם מכירים - הסגווי. החברה המפתחת הצהירה שכבר הגישה בקשה לרישום הפטנט במכון הפטנטים העולמי, לאחר שערכה מספר ניסויים קליניים בעשרות פציינטים הסובלים ממשקל עודף והוכיחה שאלו איבדו כמעט מחצית ממשקלם. קיימן מקווה שהמוצר עתיד להחליף גם את ניתוחי קיצור הקיבה, השמורים לאנשים הסובלים מהשמנה כרונית.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

מומחי התזונה וכוהני הדיאטה, עם זאת, לא מאמינים שמדובר בפיתרון האולטימטיבי ומפקפקים ביכולתו למגר את מגיפת השמנת היתר הפוקדת את העולם המערבי בעשורים האחרונים.

שאיבת אוכל מהקיבה
הדמיה א': שאיבת האוכל מן הקיבה עוד לפני העיכול
שאיבת אוכל מהקיבה
הדמיה ב': האם כל ארוחה מסוגלת לעבור דרך צינורית דקה כזו?
שאיבת אוכל מהקיבה
הגרף מצביע על ידירה במשקל בקרב מטופלים שהשתמשו במכשיר במהלך שנה

(מקור)