מחקר חדש שבוצע בארה"ב חושף מהי המדינה עם אחוז הפסיכופטים הגבוה ביותר – ולמרבה ההפתעה, היא דווקא אמידה למדי. על פי מאמר שפורסם לאחרונה בכתב העת הבינתחומי SSRN, רוב הפסיכופטים של ארה"ב מתרכזים באזור צפון-מזרח המדינה, רובם במדינת קונטיקט.

המחקר נערך באוניברסיטת Southern Methodist, אשר בטקסס, על ידי פסיכולוג ושמו ראיין מרפי. החוקר השתמש במאגרי מידע של חברות הביטוח בארה"ב בשביל לבדוק כיצד באו לידי ביטוי אצל תושבי ארה"ב חמש תכונות אופי: החצנה, נועם הליכות, מצפוניות, יציבות רגשית ופתיחות מחשבתית. חשוב להדגיש כי מדובר בתכונות הגדולות על פי מודל חמשת הגורמים בפסיכולוגיה, אשר פותח על ידי הפסיכולוגים פול קוסטה ורוברט מקריי – ועכשיו, כשסיימנו עם המבוא למדעי החברה, בואו נתייחס לממצאי המחקר.

מרפי הבחין במהלך המחקר שלו כי ישנו ריכוז גבוה של אנשים שלוקים בביטוי התכונות הללו (או במילים אחרות, פסיכופטים) באזור צפון-מזרח ארה"ב. לעומת זאת, אזרחי מערב המדינה הניבו תוצאות טובות יותר – למעט מדינות ויומינג וקליפורניה.

מבין המדינות עם ריכוז הפסיכופטים הגבוה ביותר ניתן למצוא את ניו יורק, ניו ג'רזי, מיין וכמובן קונטיקט (אגב, כל המדינות שנמנו עד עכשיו מוכרות בתור "מדינות כחולות", כלומר כאלו עם אזרחים שמזוהים עם המפלגה הדמוקרטית. צירוף מקרים?). מרפי סיפר שממצאי המחקר נוטים להפתיע אנשים ובמיוחד העובדה שמדינת קונטיקט היא בעלת ריכוז הפסיכופטים הגבוה ביותר. אף על פי כן, הוא מספר שתוצאות המחקר דווקא מתקבלות על הדעת.

מרפי טוען שלמרות המוניטין הללו של אזרחי המדינה, קונטיקט מוכרת גם בצדדיה האפלים – הכוללים את תקרית הירי בתיכון סנדי הוק ב-2012 ובעיית ההתמכרות של התושבים לחומרים אופיואידיים. בראיון ל-Dailymail, מרפי הוסיף: "צריך גם לקחת בחשבון את הסמיכות של קונטיקט לניו יורק, שם אחוז העבריינות גבוה יותר".