אוהבות לישון? לא לעשות כלום במיטה? לקבל כמעט 20 אלף דולר? אם התשובה שלכן היא "כן", "כן" ו-"כן", אז יכול מאוד להיות שאתן הנסייניות המושלמות למחקר חדש של נאס"א. על פי הדיווחים ברשת, סוכנות החלל האמריקאית עורכת ניסוי על השפעותיה של סביבה ללא כוח משיכה על הגוף האנושי – והם מוכנים לשלם לכן הרבה מאוד כסף בשביל זה.

גורמים בנאס"א פרסמו שהם משתפים פעולה עם מדענים מחברת Aerospace Centre הגרמנית ומחפשים מועמדות בין הגילאים 24-55 בשביל ניסוי בן חודשיים וחצי שבו הן יהיו מרותקות למיטה רוב הזמן. אחרי 5 ימי הסתגלות, המשתתפות ישוכנו בחדר יחיד למשך 60 יום, שם הן יבצעו את כל פעולות היומיום שלהן בצורה מאוזנת. כלומר, הן יאכלו, יעשו צרכים, יתקלחו, יצפו בטלוויזיה, יקראו ספרים ובעצם כל דבר שעולה בדעתן – רק בשכיבה.

מנהלי המחקר אומרים שהנסייניות יכולות לעשות בזמן הפנוי שלהן מה שהן רוצות והם אפילו מציעים לספק להן קורסים מיוחדים. מעבר לזה, הן יאלצו לעבור בכל יום טיפול "צנטרפוגה אנושית", בו הן יכנסו למתקן שמדמה סביבה ללא כוח משיכה למשך 30 דקות שמטרתו לפזר את הדם בגוף בצורה נורמטיבית. לאחר 60 ימי הניסוי, הנסייניות יעברו הליך שיקום של שבועיים הכולל מנוחה במתקן מיוחד של אסטרונאוטים – ובסופו של דבר יקבלו צ'ק על סך 16,500 יורו (כ-18 אלף דולר)

עורכי המחקר מוסיפים שבין אנשי הצוות של המחקר נמצאים מומחים שונים, הכוללים רופאים, תזונאים ופיזיותרפיסטים, שינטרו את מצבן של הנסייניות לאורך החודשיים וחצי. כמו כן, הם מבטיחים לעקוב אחר הערכים התזונתיים שלהן ולוודא שהן שומרות על בריאותן. למרות זאת, הם מדגישים כי "הארוחות אינן אקסטרה בריאות" ושממתקים ופנקייקים יהיו זמינים.

אז לסיכום: 60 יום על הגב (בהם תוכלו לצפות בטלוויזיה, לקרוא, ללמוד לקורסים שונים ועוד), שבועיים הבראה במתקן של נאס"א, פנקייקים, קרוסלה של חצי שעה כל יום ו-18 אלף דולר. איפה חותמים? ממש פה.