פאנג פאנג האקטיביסט הצעיר ביותר בסין (וידאו WMV: NTD)
פאנג פאנג האקטיביסט הצעיר ביותר בסין | וידאו WMV: NTD

במקום לצאת לשחק עם חבריו כמו כל הילדים בגילו, פאנג פאנג הסיני בן השש הפך לאחרונה לאחד האקטיביסטים המוכרים במדינה לזכויות אדם, וכנראה גם לצעיר ביותר. בתיעוד ניתן לראות אותו עומד לפני שלט המתאר את חטיפתם הבלתי חוקית של סבו וסבתו המאמצים".

"אני מפגין מול הרשויות בנאן-טונג נגד חטיפתם של סבא ג'אנג וסבתא שו", הוא אמר. "נעקוב אחרי המקרה הזה ולא נוותר". לפי הארגון הסיני "קמפיין זכויות אדם", לג'אנג ג'ון-גואו ושו יאן-לי יש עסק למכירת עצים בנאן-טונג שבפרובינציית ג'יאנג-סו, ובינואר 2011 הרסה הרשות המקומית את המפעל שלהם.

מאז השניים התלוננו על כך ובספטמבר עצרה המשטרה את הזוג אחרי שהם היו מעורבים בפעילויות נגד שחיתות. לדברי מא בו, אקטיביסטית שאימצה את פאנג פאנג, ג'אנג ושו התייחסו לילד הצעיר כאל נכדם והוא יעשה הכול כדי לשחררם.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

"הילד ממש מתגעגע לסבא וסבתא", אמרה מא בו. "לקחתי אותו איתי למשרד לענייני מדינה וחקיקה בנאן-טונג, פאנג נכנס למשרד מזכיר המפלגה, ישב על הספה וצעק על המזכיר שישחרר אותם".

לדבריה, בתאריך 10 באוקטובר היא ואקטיביסטים נוספים נפגשו עם בכירים בנאן-טונג, אבל עד כה לא גילו הרשויות היכן עצורים ג'אנג ושו.

(מקור)