תגלית יוצאת דופן על הצד האפל של הירח: תמונות חדשות של סוכנות החלל הסינית (CSNA) חושפות אובייקט מרובע מסתורי באזור מכתש וון קרמן. CSNA מדווחים כי כבר בחודש נובמבר הם איתרו את האובייקט, אשר זכה לכינוי "בקתת המסתורין".

האובייקט התגלה על ידי רכב החלל Yutu 2 ביום ה-36 למשימת הסיור בצד האפל של הירח, כשהוא נמצא במרחק של כ-80 מטרים מהמצלמה. מאז, צוות החוקרים הביעו עניין גדול באובייקט ושלחו את רכב החלל להתקרב אליו לצורך בדיקה מעמיקה וצילום תמונות נוספות.

על פי ההערכות, צפי ההגעה של Yutu 2 אל "בקתת המסתורין" עומד על 2 ימי ירח לפחות –כלומר, כמעט חודשיים רגילים על פני כדור הארץ. למרות זאת, זמן ההגעה עלול להתעכב אף יותר כי רכב החלל צריך לחצות את המכתש בבטחה בשביל להגיע לשם.

הסברה הרווחת כרגע בקרב החוקרים היא ש"בקתת המסתורין" אינה תוצר מעשה ידיהם של חוצנים, אלא תוצאה של פגיעת מטאור או אסטרואיד בפני השטח של הירח. 

Yutu 2 הוא חלק ממשימת החלל Chang’e 4 שיצאה לדרך בתחילת ינואר של 2019. מאז, רכב החלל עבר כבר דרך של 186 ק"מ ברחבי מכתש וון קרמן. זוהי משימת החלל הרביעית של מנהל החלל הסיני והגשושית השנייה שנוחתת על הירח, כאשר שתי המשימות הקודמות רק הקיפו אותו.

בתחילת חודש נובמבר פרסמו גם ממצאים מרתקים ממשימת החלל Chang’e 5, שחזרה מהירח עם דגימות משטחי "אושיאנוס פרוסלרום" (אוקיינוס הסערות). ממצאי המשימה הכו גלים בקהילת חוקרי החלל, כי הן חשפו שהדגימות שונות מאלו שנלקחו במשימות של סוכנות החלל הסובייטית ושל NASA בשנות ה-60.