קבוצת תיירים בריטים מצאו כדור מתכת עצום על חוף הים ולאף אחד אין מושג איך הוא הגיע לשם. מאנון קלארק סיפרה לכתבי ה-Independent שראתה את הכדור מנצנץ מהחול בזמן שהלכה עם חמשת חבריה על חופי האי הארבור.

"אפשר היה לראות על הדופן שלו כיתוב ברוסית", סיפרה. "המשכנו לחשוף אותו במשך דקות ארוכות. אולי לא הרעיון הכי חכם במחשבה לאחור, בהתחשב בעובדה שלא היה לנו מושג מה זה". עד מהרה, האובייקט העצום התגלה במלואו והתברר להיות כדור טיטניום במשקל של 41 ק"ג שככל הנראה נפל ממעבורת חלל כלשהי.

מדעני חלל טוענים כעת כי הכדור העצום עשוי להיות מיכל הידרזין (דלק לטילים) שנפל ממעבורת חלל בלתי מאוישת. ד"ר מרטין ארצ'ר, מומחה לפיזיקת חלל ממכללת איפיריאל קולג' לונדון, התייחס לממצא הביזארי ואמר: "זה ללא ספק מיכל הידרזין של מעבורת בלתי מאוישת או לוויין. מאיפה הוא הגיע, זאת השאלה שצריכים לשאול".

נכון לעכשיו ישנן כמה סברות בנוגע למקור כדור המתכת העצום. הראשונה גורסת שהוא חלק מציוד שניתן לממשל הקובני לפני עשרות שנים על ידי בריה"מ. סברה נוספת גורסת שהוא נפל מהלוויין שלו בצורה בלתי מבוקרת אל האוקיינוס והגיע אל חופי האי הארבור.

ד"ר ארצ'ר מסביר שסוכנויות חלל בינלאומיות שמפעילות לוויינים נדרשות לעיתים לרסק אותם על פני כדור הארץ בצורה מבוקרת – ולרוב יכוונו לאזור שמוכר בתור "נקודת נמו" (הנקודה הרחוקה ביותר מיבשה באוקיינוס השקט). למרות זאת, כניסה מבוקרת לאטמוספרה לא תמיד מתאפשרת ואז מעבורות ולוויינים מתרסקים בנקודות אחרות.

עוד סברה גורסת כי המיכל כן התרסק בצורה מבוקרת ופשוט נסחף בזרמים של האוקיינוס עד שהגיע אל החוף באיי הבהאמה. "זרמים באוקיינוסים יכולים לסחוף אשפת חלל למרחקים ארוכים מאוד", הוסיף ד"ר ארצ'ר. "זה כמעט בלתי אפשרי לדעת מה המסלול שהמיכל הזה עבר במרוצת הזמן".

מאנון קלארק בינתיים אומרת שזה בכלל לא משנה לה מאיפה המיכל הגיע – והמסתורין דווקא מוסיף עניין לכל הפרשה. "זה מעניין לחשוב על כל האפשרויות", אמרה. "כמה זמן הוא היה שם על החוף או כמה זמן הוא נסחף במים. כשאתה חי על אי קטן כל כך, דברים כאלה מרגשים אותך מאוד".