בשורות רעות בפוטנציה: נאס״א עוקבת אחר אסטרואיד ענקי שאמור להתחכך במסלול כדור הארץ בשבוע הקרוב, ואמור להיות גבוה יותר מבניין האמפייר סטייט בניו יורק. האסטרואיד, שמכונה בחברה 163348 (2002 NN4), יגיע לאזורנו ביום שבת הקרוב, והגודל שלו נע בין 250 ל-570 מטרים – הרבה מעבר לבניין האמפייר (443 מטרים) והלונדון איי (135 מטרים).

האסטרואיד מקוטלג בתור ״אתן״ (Aten), כלומר אבן חלל שנעה במסלול רחב יותר סביב השמש. מה שאומר שהוא ככל הנראה לא יתנגש חזיתית עם כדור הארץ או יפגע בו. לפי התחזיות הוא אמור לחלוף על פנינו עד יום ראשון בשעה 10:20 בבוקר שעון ישראל, אבל המדענים בנאס״א עוקבים אחריו בכל זאת בשבע עיניים, רק למקרה שיחליט לסטות ממסלולו ולהיכנס לאטמוספירה בכל זאת.

האסטרואיד ינוע במהירות של 5.2 ק״מ ויגיע עד למרחק של כ-5.1 מיליון קילומטרים מכדור הארץ. למרות המרחק העצום, בנאס״א קיטלגו אותו כ״אובייקט סמוך לכדור הארץ״, כפי שהם עושים עם כל האסטרואידים שמתקרבים לכאן בטווח של 1.3 יחידות אסטרונומיות. לאחר שיחלוף על פנינו, אגב, הוא צפוי לחזור לבקר גם בשנת 2024.

חוץ ממנו בנאס״א עוקבים אחר כמעט 2,000 אסטרואידים, כוכבי שביט ושאר אובייקטי חלל שעשויים להגיע לכאן בקרוב – ״סלעים שהוזזו ממקומם על ידי כוחות הכבידה של כוכבים סמוכים והוסטו לתוך מסלול שמאפשר להם להגיע לשכונה״. כידוע, ההתנגשות האסטרונומית הגדולה ביותר ש״ראינו כאן״ ״לאחרונה״ הייתה האסטרואיד שפגע בכדור הארץ לפני 66 מיליון שנים והכחיד את הדינוזאורים.