סוקוטרה – אי חייזרי באוקיינוס ההודי
נראה כמו חללית עשויה מעץ | צילום: צילום מסך מתוך: travel-to.info

בעידן הגלובלי בו כל המוצרים זהים בכל העולם וכל תופעה מקומית מאומצת בידיים פתוחות בצד השני של כדור הארץ, נדיר לגלות עולמות נסתרים וייחודיים בפינות הנידחות ביותר על הגלובוס. פינות חמד שהטבע טיפח במשך מיליוני שנים והאדם טרם הספיק להשחית.

פינת חמד אחת כזו היא האי סוקוטרה – האי הגדול ביותר בקבוצת איים קטנה באוקיינוס ההודי. הוא ממוקם כ-350 קילומטרים דרומית לתימן וכ-250 קילומטרית מזרחית לסומליה. האי מנוהל על ידי ממשלת תימן ושטחו 3,650 קמ"ר. בשנת 2008 הוכרז הארכיפלג כאתר מורשת עולמית.

>> עוד בהיקס: בובות של חיות דרוסות

סוקוטרה – אי חייזרי באוקיינוס ההודי
מלמטה העצים נראים כמו מוחות מרחפים | צילום: צילום מסך מתוך: travel-to.info

סוקוטרה הוא אחד האיים המבודדים בעולם וכנראה ניתק מאפריקה בעידן הפליאוקן. האקלים בו חצי מדברי וגשם יורד בקיץ בעיקר בהרים שבחלק הפנימי של האי. בידודו של האי הביא למגוון ביולוגי ייחודי המותאם לתנאי האקלים הקשים. מתוך 800 מיני צמחים באי, כשליש ייחודיים לסוקוטרה בלבד.

סוקוטרה אינו ייחודי רק בזכות זני הצמחים שלו. באי גם עשרות זנים ייחודיים של בעלי חיים בהם 24 סוגי זוחלים, שישה סוגי ציפורים ו-25 סוגים שונים של חרקים מקפצים. איי הארכיפלג מורכבים ממישורי חופים צרים, מערות מאבן גיר ובמרכז האיים הרים המתנשאים לגובה של יותר מ-1,500 מטרים מעל פני הים.

אוכלוסיית האי מונה כ-50,000 בני אדם המיושבים ברצועת החוף. הם דוברים את השפה הסוקוטרית, שגם היא ייחודית ועתיקה, ורמת החיים באי מאוד נמוכה ולתושבים אין חשמל ומים זורמים.

סוקוטרה – אי חייזרי באוקיינוס ההודי
עצים שמנמנים פזורים ברחבי האי המרכזי
סוקוטרה – אי חייזרי באוקיינוס ההודי
נראה כמו עץ אצבעות מהמאדים | צילום: צילום מסך מתוך: travel-to.info

תודה לאתר היקס שתמיד מוצא דרך להוציא אותנו מהשגרה

>> באמצע סאו-פאולו שוכב לו על הגב קוף שעשוי מ-10,000 כפכפים