חוברה מדברית (צילום: Johannes Dag Mayer)
בקרוב ייעלמו מהעולם | צילום: Johannes Dag Mayer

כולנו לומדים כבר בימי הגן ובית הספר על חשיבותם של צמחים ובעלי חיים בטבע הנמצאים בסכנת הכחדה. אחת מהשמות ברשימת סכנת ההכחדה היא החוברה המדברית. למי שלא מכיר את הציפור, כשמה כן היא - אוהבת לחיות באזורים מדבריים, אינה בררנית בבחירת המזון שלה ובנוסף, אין לה קול. אם תפגשו באחת כזו, דעו שזהו מקרה נדיר ביותר, היות ונותרו בארץ רק 500 חוברות בלבד.

הנסיך הסעודי כנראה פספס את אותו שיעור חשוב על שמירת הטבע, בעלי החיים והסביבה, ובטיול של המלוכה הסעודית לבלוצ'יסטן (אחד המחוזות בפקיסטן), צד לעצמו הנסיך 1,977 חוברות מדבריות נדירות, כאשר חברים אחרים במפלגתו הצליחו לצוד למענו עוד 123. על פי דו"ח שהוכן על ידי המחלקה ליערות וחיות בר בבלוצ'יסטן - "הנסיך פאהד בן סולטן בן עבדול עזיז אל סעוד צד ציפורים במשך 15 ימים, בשמורות טבע ובאזורים מוגנים, צד ציפורים נוספות באזורים אחרים במשך שישה ימים, ונח ביומיים שנותרו".

פקיסטן נאלצת להתמודד לא מעט עם היתרים מיוחדים לשליטים ערבים המאפשרים להם לצוד ציפורים כאוות נפשם. מבקרים VIP נהנים ממסעות הציד המסורתיים שלהם אחר בזים, ומאמינים כי הבשר של החוברה המדברית מכיל מאפיינים של שיקוי אהבה. השנה, הרשויות הנפיקו 33 התרים מיוחדים לנכבדים הצדים, ביניהם האמירים של כווית וקטאר ונשיא איחוד האמירויות הערביות, המאפשרים להם להרוג עד 100 ציפורים כל אחד. "בעזרת" הציד, אוכלוסיית החוברה המדברית הצטמצמה משמעותית בעשורים האחרונים, והיא מוגדרת כחיה בסכנת הכחדה.

(מקור)