דולפין בתעלה בברוקלין (צילום: nydailynews.com)
הלב נחמץ | צילום: nydailynews.com

דרמה התחוללה בתעלת גוואנוס שבברוקלין (ניו יורק, ארה"ב) בסוף השבוע לאחר שדולפין במשקל של כ-90 קילוגרמים מצא עצמו לכוד במים המטונפים בתפוח הגדול. הוא נצפה לראשונה בתעלה ביום שישי בבוקר, ולדברי עדי ראייה הדולפין נראה ממש לא טוב ומבולבל מאוד.

ביולוגים מהקרן למחקר ושימור ימי "ריברהד" ליוו את הדולפין יחד עם המשטרה וקהל עוברי האורח, וקיוו שהיונק יצליח לחלץ עצמו לבד ולשוב לנמל עם הגאות. הוא מת בשישי בערב לפני שהמפלס הספיק לעלות לגובה המתאים.
"האפשרות הטובה ביותר שלו הייתה לחכות ולראות", אמר הביולוג הבכיר רוברט דיג'יאובני, מנכ"ל ריברהד. "אם הוא לא שרד את מחזור הגאות סימן שהוא לא היה מצליח לשרוד בכל מקרה".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

לדבריו, הם לא הצליחו להתקרב אליו אפילו בסירה קטנה בתעלה הרדודה ואם הם היו מנסים זה רק היה מוסיף למצוקה של הדולפין, שניסה להימנע מלהסתבך בקרקעית הבוצית של התעלה. גופתו נשלחה היום לנתיחה שלאחר המוות במעבדה של ריברהד בלונג איילנד.

דולפין בתעלה בברוקלין (צילום: nydailynews.com)
מנסים לעזור אבל עומדים חסרי אונים | צילום: nydailynews.com

דולפינים הם בעלי חיים חברותיים הנעים בקבוצות, ולראות אחד מבודד כל כך זה יחסית יוצא דופן. לדברי המומחים, זה מעיד על כך שהדולפין היה חולה או גוסס.

הסוכנות להגנת הסביבה הכריזה על התעלה כאזור מזוהם בשנת 2010, וכינתה אותה אחד מגופי המים המזוהמים ביותר במדינה. לפי הדוח, התעלה מלאה במתכות כבדות, פסולת זפת פחם ומזהמים אחרים מהמפעלים שפזורים לאורך גדותיה.

(מקור 1, מקור 2)