טורנדו יתושים (צילום: אנה פיליפה סקארפה)
אם נתקלתם באחד כזה, תפסו מרחק | צילום: אנה פיליפה סקארפה

איך הייתם מגיבים אם הייתם מבחינים באופק בטורנדו מתקרב אליכם, ומבינים שלא מדובר בטורנדו רגיל - מפחיד בזכות עצמו - אלא בסופה של יתושים? 

הצלמת הפורטוגלית אנה סקארפה עמדה בפני הדילמה הזאת בחודש מרץ השנה, בזמן שביקרה מקום בשם Leziria Grande בעיר ויה פראנקה דה קסירה במולדתה. מה שהיה נראה בהתחלה כמו טורנדו רגיל הסתבר כמשהו מאיים אפילו יותר - נחיל ענקי ואנכי של יתושים. התמונה צולמה ממרחק של כ-400 מטרים מהנחיל - אשר התנשא לגובה של כ-300 מטר (!) להערכתה של סקארפה. 

"סיימתי את הצילומים שלי לאותו יום והתחלתי לארוז את הדברים שלי כאשר הבחנתי בשמיים במשהו שנראה כמו טורנדו", סיפרה. "זה היה מאוד גבוה והתנועע לימין ולשמאל. כיוונתי את המצלמה והתחלתי לצלם לפני שזה יגיע אליי. אבל זה לא התקדם אליי. חשבתי שזה מוזר, נכנסתי למכונית ונסעתי לעברו, ואז הבנתי שבעצם מדובר בטורנדו של יתושים".

לדברי הצלמת, מדובר באזור רבייה עבור היתושים, עקב מקורות המים הרבים אשר נמצאים שם. עם זאת, בכלל לא בטוח שמדובר ביתושים. לפי תצלומי לויין של נאס"א, סוג החרקים בטורנדו אינו מזוהה, אם כי יכול להיות שמדובר בסוג של חרגול גדול. עדיין מפחיד.

(מקור)