בשורה קשה לחובבי השחייה ולאוהבי חופי הים ברחבי הארץ: מתברר שהמדוזות הקדימו בהרבה את בואן השנה, והחלו להתארח כאן כבר בעונת האביב המוקדמת. אזרחים החלו לתעד את המדוזות בשלל חופים, כאשר הן נפלטות אל החוף מוקדם מהצפוי.

"בדרך כלל המדוזות נפלטות לחוף בחודשי הקיץ החמים: יוני, יולי ואוגוסט, אבל הפעם זו הייתה הפתעה יחסית. הן הקדימו את בואן. אני חושב שזה קשור למזג האוויר החמים של הימים האחרונים", הסביר גורם בעיריית תל אביב.

בכמה מחופי הים נפלטו כמה מאות מדוזות אשר נשטפו בגלי הים עקב הטמפרטורות החמות והלא צפויות. עובדי החופים של עיריית תל אביב מיהרו לנקות את החופים.

מדוזות בישראל (צילום: פרטי)
מדוזה בחוף אכדיאה, הרצליה | צילום: פרטי

במוקד 106 של העירייה, אשר ביררו את העניין, ציינו כי מדובר בכמות קטנה של מדוזות שהגיעה לחופים ביממה האחרונה וכי גלי המדוזות הגדולים צפויים להגיע בחודשי הקיץ החמים, ולכך עובדי העירייה נערכים בהתאם. אבל לא רק בתל אביב נצפתה החיה המעיקה.

גם בערי השרון, כמו נתניה וחוף מגדים, נתקלו אזרחים במדוזות שנפלטו אל החוף, וגם שם מדובר בעיתוי מוקדם מהרגיל. אם מזג האוויר החם ימשיך להיות חריג לעונה, אנו עלולים להמשיך להיתקל בעוד מראות כאלה בחופי הארץ.

מומלץ לשים לב בימים אלה אם ישנן מדוזות בודדות שנפלטו אל החוף אותו אתם פוקדים, משום שמשמעות הדבר היא שכמובן הן יהיו גם בתוך המים. במקרה והבחנתם במדוזות, כדאי גם לדווח על כך לרשויות המקומיות על מנת שיוכלו לנקות את החוף ולעדכן את המתרחצים. בינתיים, תקוותם של הרוחצים היא שהגל הנוכחי של המדוזות יעבור במהרה וייפסק עד לחודש יוני לפחות.