עו"ד יוסי ללוש מטבריה יצא ביום שבת עם כמה מחבריו להתאוורר מעט מההסגר בבריכת אימקא בעיר, אבל הם לא האמינו שהבילוי בצל הקורונה יכלול תופעה לא שגרתית: מושטים "עפים" באוויר.

"הגענו עם חסקה וסירה קטנה לבריכה טבעית מדהימה ל שפת הכנרת. זו בריכה עם מים חמים שגובלת בכנרת. כל השנה יש בה טמפרטורה של 26 מעלות של מים חמים שבוקעים מהאדמה", מספר ללוש בשיחה עם mako, "מקום מרהיב ביופיו. מקסים. בגלל שמפלס הכנרת עלה, החומה שפעם הייתה בולטת והפרידה בין הבריכה לכנרת, נעלמה כמעט לחלוטין".

דגים בכנרת (צילום: עו"ד יוסי ללוש)
עליית מפלס הכנרת עודדה את התופעה | צילום: עו"ד יוסי ללוש

כללוש וחבריו הגיעו למקום, לפתע הם הבחינו בתופעה מרהיבה - מאות דגי מושט "עפו" מהבריכה בחזרה לכנרת. "נולדתי בטבריה ולא ראיתי תופעה כזו שדגי מושט גדולים עפים מהבריכה לכנרת. המופע הותיר אותנו דהמים", משחזר ללוש, "המושטים עפו מעל החומה בכמויות גדולות. מושט זה דג שקשה מאוד לדוג בחכה, לכן דגים אותו רק ברשתות. הוא דג חמקמק וקופצני, אבל מושטים עפים זה מחזה שלא נתקלתי בו מעולם. היו מקרים של דגי כסיף מתעופפים בכנרת אבל מושט שעף מבריכה לכנרת זו תופעה מיוחדת".

דגים בכנרת (צילום: עו"ד יוסי ללוש)
זכו לראות ולצלם. ללוש וחבריו | צילום: עו"ד יוסי ללוש

ללוש מעריך שהמושטים הגיעו מהכנרת לבריכה, ככל הנראה בשל חמימות המים הנוצרת מבקיעת מי המעיין מהאדמה. יתכן גם שהם נמשכו לאזור על מנת להתרבות. "יכול להיות שהמושטים חשדו שהבריכה אליה נכנסו מהווה מלכודת והחליטו לקפוץ בחזרה לכנרת. המחזה מדהים ונדיר. עכשיו, כשהכנרת בשיאה, פתאום העיר טבריה והאזור נראים יפים יותר ואני מקווה שמשבר הקורונה יסתיים במהרה ואזרחי ישראל יוכלו להגיע וליהנות מנפלאות העיר והכנרת".