אורכו נע בין 60 ל-80 ס"מ בלבד, ראשו מעוגל, צבעו שחור מבריק, הוא כמעט בלתי ניתן ללכידה והכי קטלני שיש כאן. תכירו את שרף עין גדי, הנחש הכי מסוכן לכם בישראל.

אלי גלעד, לוכד נחשים העושה את עבודתו בהתנדבות שנים רבות, הוזעק שלשום ליישוב ארגמן שבבקעת ירדן לאחר שחקלאים במקום המגדלים מטעי תמרים דיווחו לו על הימצאותו של נחש שחור.

"הגעתי למקום בעקבות תלונות של חקלאים. הבחנתי בנחש וזה היה שרף עין גדי. נחש קטן, חמקן, קטלני, מהיר ועצבני שנראה בעצם כמו סתם עוד נחש שאוכל עכברים, אבל מדובר בנחש הכי קטלני והכי מסוכן בישראל", סיפר גלעד, "הוא חמקמק מאוד, קשה ללכוד אותו וצריך להיות זהיר מאוד כי הוא מכיש מהצד עם פה סגור".

גלעד הצליח תוך דקות ספורות ובאופן מהיר ומקצועי ללכוד את הנחש ולהכניס אותו לתוך שקית מיוחדת. "הרבה אנשים נוטים לזלזל בנחש הזה, חושבים שזה סתם נחש רגיל אבל רק מי שמבין באמת יודע שהכשה של הנחש הזה גורם בסבירות גבוהה מאוד למוות מידי. לנחש הזה אין נסיוב בבית חולים שיכולים להזריק לבני אדם שהוכשו על ידו. הנסיוב שלו יקר מאוד ונדיר להשגה", סיפר.

שרף עין גדי הוא נחש ממשפחת הצפעונים, מצוי לאורך כל השבר הסורי האפריקאי מעמק בית שאן, עובר בים המלח, עין גדי, מדבר יהודה, בערבה ועד אילת. הוא גם נמצא בירדן, בסיני ובצפון סעודיה. הוא נחשב לארסי ולקטלני מבין כל תשעת הנחשים הארסיים שמצויים ומוכרים בישראל. בארץ הוא מתמקם לא פעם במטעי התמרים בבקעת הירדן ובעונת ההזדווגות שלו בקיץ הוא לרוב מסתתר מאחורי סלעים, מעיינות, צמחיה ומקומות לחים.

"אם נתקלתם בנחש כזה תזעיקו אותי ואני אטפל בו. אל תיקחו סיכון. אל תהיו גיבורים גדולים. זה לא משחק ילדים.  נחש מהסוג הזה הכיש למוות פעם לוכד נחשים בישראל", הזהיר גלעד.