כלבנים משטרתיים הצליחו למצוא פתרון יצירתי לאתגר יוצא דופן ששיבש להם את שגרת האימונים. כבר יותר מחצי שנה שעשרות שוטרים וכלבים של המחוז הדרומי נאלצים להתמודד מדי יום עם נחיל של אלפי דבורים, שהתמקמו מחוץ לכלביה השוכנת בצומת שוקת.

עופר סיקולר, כלבן ותיק וחובב בעלי חיים מושבע, סיפר לכתב Mako שהוא ניסה כבר זמן רב לחשוב על פתרון שלא יפגע בחרקים המעופפים וישיב לכלבים את שגרת האימונים. "הכוורת הזו השביתה אותנו יותר משמונה חודשים", הסביר סיקולר. "אימוני הכלבים חיוניים מאוד בתפקוד היחידה ומצאנו את עצמנו שוברים את הראש בניסיון להתגבר על האתגר הזה".

סיקולר מספר שהם ניסו לפתור את הבעיה ברמתם, אבל לא הצליחו לחזור להתאמן עם הכלבים מבלי להיעקץ. בשלב מסוים אפילו הציעו לו להזמין למקום מדביר, אך הוא סרב בתוקף. הכלבן הוסיף: "אני אוהב בעלי חיים וכך גם כל שוטרי היחידה. לא היינו מוכנים להדביר את הכוורת".

 

דבש הידידות (צילום: דוברות המשטרה)
"היה לנו חשוב שהכוורת תישאר ליד הכלביה, במקום מסודר בטבע" | צילום: דוברות המשטרה
דבש הידידות (צילום: דוברות המשטרה)
מימין: עופר סיקולר וחאפז אל סייד | צילום: דוברות המשטרה
דבש הידידות (צילום: דוברות המשטרה)
חאפז אל סייד מטפל בכוורת | צילום: דוברות המשטרה

סיקולר יצר בסופו של דבר קשר עם ארגון "מגן דבורים אדום", המסייע בטיפולן של כוורות דבורים והעברתן לאתרי טבע. חאפז אל סייד, הדבוראי שהוזעק למקום, סיפר שזה היה מקרה מורכב מאוד, שכן הכוורת הוקמה בתוך פתח ביוב ישן. למרות זאת, הוא הצליח להעביר את הנחיל הענק לכוורת מסודרת בקרבת מקום – ורחוק משטחי האימון של הכלבים.

רגע לפני שאל סייד סיים את עבודתו, הדבוראי דאג להוציא מהכוורת דבש ולהעבירו לשוטרים. הכלבנים אז העבירו את הנוזל המתוק לצנצנות, עליהן נכתב "דבש הידידות", אותן הם מעניקים לכל מי שמגיע לבקר בכלביה.

"היה לנו חשוב שהכוורת תישאר ליד הכלביה, במקום מסודר בטבע", הוסיף סיקולר. "חשוב לכולנו שנמשיך לחיות פה בשלום, הכלבים, הכלבנים והדבורים. אם על הדרך נוכל גם לשמור על הסביבה, בכלל מצוין".