כלבי שמירה או לא (צילום: yahoo.com)
"הפורץ" המשטרתי | צילום: yahoo.com

חשבתם שלתלות שלט "זהירות, כלב בחצר" יסייע להרחיק את הפורצים מהבית? אולי זה ירתיע כמה אבל מתברר שכלבי השמירה שלכם (או כלבי המחמד שחשבתם שמחלטרים גם ככלבי שמירה כשאתם לא בבית) מעדיפים לשחק עם הפורץ ולא לתקוף אותו.

כתבת התחקיר של צוות חדשות CBS בארה"ב נועדה לבחון האם לפורצים יש סיבות לפחד מהנביחות הבוקעות מבתים ריקים של קורבנות פוטנציאליים, ולצורך העניין חברו לג'ף שטלר, מנהל מרכז האימונים הלאומי של יחידת הכלבנים בג'ורג'יה. או במילים אחרות, האיש מנוסה מאוד עם כלבים.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

שטלר עטה על עצמו חליפת מגן במשקל 18 קילוגרמים ו"פרץ" לבתים שונים שרושתו במצלמות בתיאום כמובן, עם בעלי הבתים והכלבים. מאלף הכלבים המנוסה התבקש לשוטט בבית ולקחת מה שמתחשק לו. לרוע מזלם של הבעלים, אם היה מדובר בגנב אמיתי - שום דבר לא היה מונע ממנו לרוקן את הבית.

כלבי שמירה או לא (צילום: yahoo.com)
צילום: yahoo.com

בתחקיר נמדדה רמת העצבנות של הכלבים אבל חלקם היו בכלל חברותיים במיוחד. הדוגמה הבולטת ביותר היא סטאר - כלבונת חמודה מגזע פפיון השוקלת קצת פחות מחמישה קילוגרמים. שטלר תועד מלטף ומערסל אותה, עד שלבסוף הוא לקח אותה במקום את הטלוויזיה, והקטנה ממש לא התנגדה.

חוץ מסטאר, נבדקו גם קאליקו הבריטני ספנייל, בינדי הסטאפורדשייר טרייר (פיטבול), רוקסי הרוטווילר האימתנית במשקל 40 קילוגרמים וקוולאר הרועה גרמני של אחת מעובדות התחנה, ששוקל 45 קילוגרמים.

באופן מפתיע, דווקא בינדי הייתה היחידה שעשתה תרגילים בשביל שטלר, כשהיא כל הזמן מכשכשת בזנבה ומושיטה לו את אחת מרגליה - לא בדיוק הדרך הנכונה להרחיק פורץ. קוולאר לעומתה לפחות ניסה לנשוך את הפורץ אבל מהר מאוד תועד נמלט כשהוא משאיר את הפורץ לעשות בדירה כבשלו.

בשורה תחתונה, אם אתם בעלי כלבים טובים שנותנים לחברכם הטובים את כל היחס האוהב שכלב צריך לקבל, לא כדאי לכם לבנות עליו בתור כלב שמירה. "יש המון גורמים שצריך להתייחס אליהם", סיכם שטלר. "בין היתר הפסיכולוגיה של הכלב או ההיסטוריה של הגזע, אבל בסופו של דבר כלב שמירה צריך להיות מאולף לזה".

CBS Atlanta 46

(מקור)