אזרחית ארה"ב הסעירה את הגולשים ברשת, לאחר שהעלתה לחשבון הפייסבוק שלה תמונות שנויות במחלוקת ממסע ציד בדרום אפריקה. הכל התחיל לאחר שחשבון הטוויטר של סוכנות הידיעות Africland Post שיתפו תמונה של טס תומפסון טאלי לצד פגר של ג'ירפה נדירה.

בתיאור התמונה נכתב: "אמריקאית לבנה שהיא חצי ניאנדרטלית הגיעה לאפריקה בשביל לירות למוות בג'ירפה שחורה, הודות לטיפשות של ממשלת דרום אפריקה. שמה הוא טס תומפסון טאלי, אנא שתפו את זה". התמונה הועלתה לחשבון הטוויטר של סוכנות הידיעות ביום שבת האחרון ומאז הפכה לוויראלית, עם יותר מ-27 אלף שיתופים.

מסתמן שהתמונה של טאלי צולמה לפני כשנה במהלך מסע ציד ספורטיבי במדינת דרום אפריקה. חשוב להדגיש כי מסעות הציד הללו מכניסות הרבה מאוד כסף לכלכלת המדינה. מחקר שבוצע בשנת 2008 בשיתוף האגודה הבינלאומית לציד ושמורות טבע (CIC) וארגון האוכל והחקלאות (FAO) קבע כי ההכנסה השנתית לאותה שנה עמד על כ-190 מיליון דולר. אף על פי כן, עדיין מדובר בתופעה שנויה במחלוקת.

הפוסט עורר את זעמם של הגולשים, רובם הרגישו שהתמונה משקפת את חוסר האכפתיות של הממשל כלפי החיות בשמורות הטבע. גולשת אחת כתבה: "אם לממשלה הנוכחית לא אכפת מהאזרחים, מה גורם לכם לחשוב שהם יתעניינו בחיות?". משתמש אחר הביע את זעמו כלפי התופעה ואמר כי "היא מקולקלת מבחינה מוסרית".

גולש אחר התייחס בביקורתיות לנוסח שבו נכתב הפוסט, ספציפית לעובדה שהכותב שלו ייחס חשיבות לצבע העור של טאלי. הגולש כתב: "אני חייב לשאול: מיהו האדם הנאנדרטלי שחשב שזה רלוונטי להתייחס לצבע העור של האישה הזאת, במיוחד לאור העובדה שרוב הציד הלא חוקי של קרנפים ופילים בדרום אפריקה מתבצע על ידי ציידים שחורים? למה לא פשוט לכתוב: 'אמריקאית פראית'? או שהכותבים של סוכנות הידיעות הזאת פשוט גזענים?".