גופה של לוויתן נמצאה ללא רוח חיים מול חופי עמק קומפוסטלה, אשר באיים הפיליפיניים, וסיבת המוות שלו זעזעה את החוקרים המקומיים. כלי התקשורת באזור מדווחים כי חוקרים קבעו שמותו של היונק הימי, מסוג זיפיוס חלול-חרטום, נגרם כתוצאה מבליעה של עשרות ק"ג של פלסטיק.

דארל בלאצ'לי, ביולוג ימי שעובד במוזיאון D’Bone Collector, סיפר שהוא הוציא מהקרביים של הלוויתן 40 ק"ג של פלסטיק ושלהערכתו, מדובר בשיא חדש. בין הדברים שהוא מצא בבטנו היו שאריות של אריזות פלסטיק, שקיות של סופרמרקט, אריזות של אורז ושקים שמשמשים את תעשיית הבננות המקומית.

 

לוויתן פיליפנים (צילום: Viral Press, Youtube)
"זה היה איום ונורא" | צילום: Viral Press, Youtube

התושבים המקומיים מצאו את הלוויתן גוסס במים הרדודים של חוף הים. על כן, בלאצ'לי הוזעק למקום בניסיון להצילו, אך זה היה מאוחר מדי. הביולוג הימי הזדעזע כל כך מהממצאים, שהוא החליט לתעד את הרגע הטרגי ולשתף אותו עם הגולשים ברשת (תוכלו לצפות בתיעוד המלא כאן, אך אנחנו מוכרחים להדגיש שהוא קשה לצפייה).

"מצאנו בלוויתן הזה את כמות הפלסטיק הגדולה ביותר שאי פעם שמעתי עליה", סיפר בלאצ'לי בסיום הנתיחה לאחר המוות. "זה היה איום ונורא. הממשלה המקומית חייבת לעשות צעדים נגד אותם אנשים שמתייחסים אל האוקיינוס והנהרות בתור מזבלות".

 

לוויתן פיליפנים (צילום: Viral Press, Youtube)
אריזות פלסטיק, שקיות של סופרמרקט, אריזות של אורז ושקים שמשמשים את תעשיית הבננות המקומית | צילום: Viral Press, Youtube

הביולוג הימי הוסיף כי הוא מתעקש לשתף את התיעוד הקשה לא רק בשביל להראות את התוצאות של זיהום האוקיינוסים, אלא בשביל שהמראות הללו יסייעו לחנך את הציבור לנהוג אחרת. "המאמצים שלנו להציל את הלוויתן הזה ולקבוע את סיבת מותו היא לא רק לטובתנו", סיפר בלאצ'לי, "אנחנו מנסים לגדל פה דור של אנשים שיכבדו את החיות היפהפיות הללו".