תושבי עיירת המבורג, ניו יורק, התעוררו הבוקר למראה יוצא דופן במקום מגוריהם שנוצר כתוצאה מגל קור אימתני שפקד את אזור צפון-מזרח ארה"ב. אחרי כמה ימים של רוחות עזות מכיוון מערב וטמפרטורות נמוכות מאוד, רוב הבתים שממוקמים על גדות אגם אירי קפאו לחלוטין – והתמונות? כאילו נלקחו מסרט פנטזיה.

תושבי האזור מיהרו לצלם את התופעה היוצאת דופן ולהציף את הרשתות החברתיות בתמונות המרהיבות. ג'ון קוּקו, תושב המבורג, צילם את הבתים ברחבי העיר והעלה לחשבון הטוויטר שלו תחת הכותרת: "ברוכים הבאים לנרניה".

View this post on Instagram

A post shared by CBS News (@cbsnews) on

View this post on Instagram

A post shared by Christopher Zak (@chriszakphotography) on

קוּקו הוסיף: "אחרי יומיים של רוחות סוערות מכיוון אגם אירי, בתים רבים שנבנו על גדות הימה פשוט כוסו בקרח". אד מיס, תושב נוסף, התייחס לתופעה ואמר שהוא מעולם לא נתקל בשום דבר שאפילו מזכיר את זה.

"הייתי צריך להימלט מן הבית דרך הדלת האחורית", סיפר מיס לסוכנות ידיעות מקומית. "אחר כך נאלצתי לשבור את הקרח מהדלת הקדמית באמצעות פטיש ואזמל". תושבים נוספים שנלכדו בבתיהם טענו כי שכבת הקרח שהצטברה על דפנות הבתים הייתה עבה כל כך, שאפילו אור לא הצליח לחדור פנימה.

View this post on Instagram

A post shared by Linda Appleby (@soulangel4u) on

View this post on Instagram

A post shared by Two Buttons Deep (@twobuttonsdeep) on

View this post on Instagram

A post shared by Dave Niedbala (@davidniedbala) on

מעבר לקרח שהצטבר על הבתים באזור, השירות המטאורולוגי המקומי מדווח כי שלג כבד ירד באזור מערב מדינת ניו יורק לאורך הימים האחרונים. חלקם טוענים כי אחת הסיבות למזג האוויר הסוער והיוצא דופן הוא "אפקט האגם", אשר גורם לאוויר הקר לנוע מהר יותר מעל הימה בגלל חום ולחות שנפלטים מן המים. כתוצאה מכך, העננים מתעבים ומורידים שלג כבד יותר על הארץ.