סרטון מיערות מדינת מונטנה, צפון-מערב ארה"ב, הפך לוויראלי ברשתות החברתיות, אחרי שתיעד את מנוסתו של רוכב אופניים מטורף אימתני. בווידיאו הקצר אפשר לראות את הרגע שבו הרוכב דוהר במדרונות אחד ההרים במדינה – כשדוב שחור רודף אחריו.

ניכר בסרטון שהרוכב לא מסתכל אחורה, כך שלא ברור אם הוא מודע לדוב שרודף אחריו או שהוא פשוט בורח מבלי להסתכל אחורה (תרתי משמע). התיעוד עלה בחשבונות המדיה החברתיים של חברת Montana Knife Company שהשתעשעו מעט מהתקרית המבהילה.

View this post on Instagram

A post shared by Montana Knife Company (@montanaknifecompany)

"אנחנו מזכירים לכולם שמונטנה זה לא דיסנילנד", כתבו בתיאור הסרטון והוסיפו, "דוב שחור רודף אחרי רוכב דאון היל באזור ווייטפיש". התיעוד עלה מאז לחשבונות נוספים ברחבי פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר, שם הוא גרף מיליוני צפיות ואינספור תגובות מהגולשים.

"לא יאומן", כתבה אחת הגולשות. "דובים יכולים להיות ממש מהירים כשהם רוצים לאכול משהו". גולש נוסף כתב שהוא לא היה מתחלף בחיים עם רוכב האופניים, בזמן שגולש אחר הוסיף: "אתה לעולם לא יודע עד כמה אתה באמת מהיר, עד שחיית בר רעבה רודפת אחרייך".

נזכיר שזו לא הפעם הראשונה שדוב תועד רודף אחרי מישהו בשנה האחרונה. בסוף חודש ינואר, סרטון של דוב רודף אחרי אחד הגולשים באתר פרדיל, מרכז רומניה, הפך לוויראלי ברשת. חשוב לציין שגם במקרה ברומניה וגם במקרה במונטנה, לא היו נפגעים – גם לא בקרב חיות הבר.