הדוליפין התאחד עם המשפחה
היי, אני רואה את המשפחה שלי מפה

הסיפור של סמפל הדולפין יכול לעורר השראה בכל יונק ימי שנמצא בשבי, וגם בפעילים הנאבקים על שחרורם. לאחר ארבע שנים בפארק מים, זכה הדולפין בן העשר להתאחד עם משפחתו ביום הפתוח, תודות לנחישותם של חבריו בני האדם וטיפת מזל. 

בשנת 2009 לכדו דייגים את סמפל מול חופי דרום קוריאה, ובמקום לשחרר אותו מיד חזרה, כפי שהם נדרשו לפי החוק, הם החליטו למכור אותו לאקווריום. הדולפין הפך לכוכב מופעים, בעל כורחו, ונאלץ לבצע פעלולים כדי להרוויח את מזונו בבריכה קטנה למידותיו.

פעילי זכויות בעלי חיים החליטו לא לוותר, ופתחו במאבק ציבורי מתמשך שארך כארבע שנים. העקשנות השתלמה ובשנת 2012 הורה בית המשפט העליון במדינה לשחרר את הדולפין, יחד עם שני יונקים ימיים נוספים בני מינו, שחיו  בפארק הימי.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

כדי להקל על ההסתגלותם חזרה לחיק הטבע, הוחלט שהשלושה יעברו קודם למתקן התאקלמות מיוחד - מרחב מוגן ימי מגודר ברשת, שם הם היו אמורים להיזכר במשך כמה חודשים איך לשרוד באוקיינוס.

אבל בתאריך 22 ביוני - רק חודש לאחר שהגיע למקום - סמפל החליט שהתאקלם מספיק ודרך חור קטן שהוא גילה ברשת, הוא שחה לים הפתוח. חודש לאחר מכן הוא אותר במרחק 60 קילומטרים, כשהוא שוחה בלהקה יחד עם חמישים מבני מינו.

חוקרים ימיים מאמינים שסמפל הצליח לשוב ללהקה המקורית שלו: "הוא יודע בדיוק מה צריך לעשות, כמו השניים האחרים שלא ניצלו את ההזדמנות לצאת", הסביר הביולוג הימי, ריק אוברי. "כשהעיתוי המתאים לעשות את זה יגיע הם כבר ירגישו מוכנים".

(מקור)