כולנו זוכרים בזעזוע את "גן המוות" באינדונזיה, אך מסתבר שגן החיות האכזרי הזה הוא לא המקום היחיד בו מתעללים בחיות. 

ארתורו הוא דוב קוטב בן 29 מגן החיות "מנדוזה" בארגנטינה, הוא מתגורר במתחם בטון בטמפרטורה שיכולה להגיע ל-40 מעלות, הגישה היחידה שלו למים קרים היא בבריכה שלו המגיעה לעומק של 50 סנטימטרים בלבד והרשת הכריזה עליו בתור "החיה הכי עצובה בעולם". לפי הדיווחים מצבו הדרדר עוד יותר מאז שחבר הטוב פלוסה, מת לפני שנתיים. חיי הבדידות גרמו לו להתנהגות חריגה, הוא הולך בראש מורכן וחושף את שיניו בזמן שפוסע הלוך ושוב במגוריו.

הדב העצוב בעולם (צילום: dailymail.co.uk)
החיה העצובה בעולם | צילום: dailymail.co.uk

ארתורו נמצא בגן החיות כבר שני עשורים, ולא היה לו מגע או אינטראקציה עם בני מינו מאז שפלוסה מת. עכשיו, פעילי זכויות בעלי חיים חוששים כי הוא סובל מבעיות נפשיות. "אל תבכי עליו, ארגנטינה?", כתבה הזמרת שר, 68, בהתאם לשיר  Don’t cry for me, Argentina בדף הטוויטר שלה, "אין דמעות לגברת כריסטינה פרננדס דה קירשנר על ארתורו, דוב הקוטב המעונה. דמו בראשך, כאשר ימות".

הדב העצוב בעולם (צילום: dailymail.co.uk)
מחאתה של הזמרת שר ברשת | צילום: dailymail.co.uk

פעילי זכויות בעלי החיים ניסו להעביר את ארתורו  לגן חיות אחר, שמציע תנאים קרירים יותר. גן החיות מנדוזה ביטל את מאמציהם לפני חמישה חודשים לנסות ולהעביר את ארתורו אל גן חיות בוויניפג, קנדה - שבו מרכז חדש בינלאומי לשימור דובי קוטב. גן החיות בארגנטינה לא האמינו כי הדוב ישרוד טיול של יומיים, והמנהל גוסטבו פרונוטו והוועדה הרפואית קיבלו החלטה. "עלינו להימנע מטעות גדולה, כמו מותו במהלך הטיול או בעת ההגעה. מישהו חייב לאמוד את הסיכונים בזהירות. הוא זקן, וזה ידרוש שעות רבות של הרדמה", כך פרונוטו. 

הדב העצוב בעולם (צילום: dailymail.co.uk)
דב קוטב ב-40 מעלות בצל | צילום: dailymail.co.uk

פרופסור פרננדה ארנסטן, המלמדת בוויניפג, כתבה לממשלתה ושגרירות קנדה בבואנוס איירס על הנושא.היא סיפרה לעיתונות "אפשר לראות שהוא משתגע. הוא מתנהג באופן בו דובי קוטב פועלים כשהם סובלים מהרבה מתח". נקווה שמצבו יטופל במהרה, לפני שיהיה מאוחר מדי.

הדב העצוב בעולם (צילום: dailymail.co.uk)
מצבו הדרדר כשאיבד את חברו | צילום: dailymail.co.uk

(מקור)