מראה מצמרר התגלה בימים האחרונים בעיר נהריה: עשרות זרזירים מתים נצאו ברחובות בדרום-מזרח העיר – וסיבת מותם לא ברורה. דנה רומנוב, תושבת נהריה, התייחסה למראה המבהיל בשיחה עם כתב mako.

"יצאתי לרחוב בבוקר וראיתי זרזירים רבים שוכבים מתים על המדרכה", שחזרה. "זה מראה מטורף לא נעים. מאוד משונה. בחיים לא נתקלתי בדבר כזה. זה מפחיד ומלחיץ". רומנוב תיעדה את הזרזירים המתים והתקשרה למוקד 106 של העירייה בשביל לדווח על כך.

 

תעלומת הזרזירים (צילום: צילום: דנה רומנוב)
"התקרית הותירה לא מעט תושבים מבוהלים" | צילום: צילום: דנה רומנוב

תושבים רבים בשכונת "נהריה הירוקה", מוקד התקרית, העריכו כי הזרזירים מתו כתוצאה מעייפות, רוחות חזקות או אפילו בהלה. אילן, תושב השכונה, סבר כי ייתכן שהציפורים הקטנות אפילו הורעלו.

"יש מזבלה גדולה באזור", הסביר. "יכול מאוד להיות שהם אכלו דברים רעילים וכאשר הגיעו לעיר, צנחו ומתו. אני מקווה מאוד שמישהו לא פיזר רעל וגרם למותם. התקרית הותירה לא מעט תושבים מבוהלים. זה לא נעים לצאת מהבית ולראות מחזה כזה".

תושבים רבים פנו לרשות הטבע והגנים ולגורמים בעירייה והסבו את תשומת ליבם לעניין. עופר יעקב, פקח רשות הטבע והגנים, הוזעק למקום מהרחובות וליקט עשרות פגרים של זרזירים. "אזרחית שטיילה באזור דיווחה על האירוע לפקח רשות הטבע והגנים", הסביר הפקח. "הגעתי למקום ומצאתי 30 זרזירים מתים על הקרקע, יחד עם עוד 20 שנאספו על ידי העירייה".

מרשות הטבע והגנים נמסר כי יום קודם לכן נאספו מרחובות העיר עוד 15 זרזירים מתים. הפגרים הועברו לבדיקה בלשכה הווטרינרית וסיבת המוות נבדקת. כמו כן, נמסר כי נבחנת האפשרות שהציפורים אכן הורעלו.