כרמן קנובס סרביו בת ה-30 ננשכה בידי כריש בזמן צלילה מול חופי האיים המלדיביים. תיעוד של התקרית עלה לחשבון האינסטגרם של המדריך שלה באותו זמן והצלם התת-ימי איברהים שאפיק – המוכר ברשת גם בתור The Shark Guy. בסרטון אפשר לראות את כרמן, אחות במקצועה, שוחה קרוב מאוד ללהקת הדגים כשלפתע, אחד מהם נושך אותה בשכם השמאלית. למרבה המזל, התיירת לא נפצעה באורח קשה והיא המשיכה בצלילה שלה זמן קצר לאחר מכן.

שאפיק התייחס לתקרית בשיחה עם אתר החדשות הספרדי marca ואמר: "ראינו להקה של כ-10 מפרקתנים והחלטנו לצלול איתם. אחרי הנשיכה, עצרנו כדי לבדוק את חומרת המצב וראינו שהפציעות שטחיות. ניקינו את הפצע והמשכנו לצלול באותו מקום".

View this post on Instagram

A post shared by (@the_sharkguy)

שאפיק העלה את הסרטון לחשבון האינסטגרם שלו – שם הוא גרף כבר יותר מ-127 אלף צפיות. בהמשך, הוא הוסיף שאת שורת התיאור: "מאוד לא מומלץ לנסות להאכיל מפרקתנים בזמן שאתה שוחה איתם – ככה קורות תאונות. תהיו זהירים בזמן שאתם צוללים עם כרישים".

הסרטון קיבל יותר מ-2,000 תגובות מהגולשים, חלקם חשבו שהתיירת אשמה ושהכריש רק רצה להגן על עצמו. "רואים בסרטון שהיא הרבה יותר מדי קרובה אליו", כתב אחד הגולשים. "הוא בטח חשב שהיא מתכוונת לתקוף אותו". גולש אחר הוסיף: "נראה שהכריש הציב גבולות מאוד ברורים שהיא פשוט לא כיבדה".

"מפרקתנים לא מזיקים לבני אדם וזאת הסיבה היחידה שהצוללנית עדיין בחיים", כתב גולש נוסף. "אין לה שמץ של מושג מה היא עושה ואם זה היה כריש מסוג אחר, כמו כריש נמר, הוא כנראה היה קורע אותה לגזרים וזה היה נגמר בטרגדיה".