תושבי עיירה בדרום-מזרח אוסטרליה התעוררו למחזה ביזארי שנראה כאילו נלקח מסרט אימה של היצ'קוק: בסרטון שצולם על ידי אחד התושבים בעיר שולהייבן, מדינת ניו סאות' וויילס, אפשר לראות כיצד אלפי תוכים מסוג קקדו השתלטו על הרחוב והתפזרו על המדשאות, הכבישים, עמודי התאורה והבתים.

על פי העדויות של תושבי האזור, להקת הציפורים האימתנית מרוכזת כרגע בעיקר באזור אחד של העיר, גורמת לרעש בלתי נסבל ומותירה אחריה כמויות אדירות של צואה. ציפור הקקדו מוגדרת כמין מוגן ברחבי אוסטרליה ולכן, אין יותר מדי דברים שהרשויות או התושבים יכולים לעשות במסגרת החוק – חוץ מאשר לחכות עד שהלהקה תנדוד למקום אחר.

התיעוד הביזארי עלה לראשונה לטיקטוק אתמול, שם הוא הפך לוויראלי עם יותר מ-340 אלף צפיות, כמעט 29 אלף לייקים וקרוב ל-2,000 תגובות – הרבה מהן מגולשים שנעצבו מאוד מהסרטון.

"זה מה שקורה כשהורסים את מקום המחייה שלהם ובונים שכונה חדשה במקום", כתב אחד הגולשים. "עצוב מאוד". בינתיים, מומחים מקומיים לעופות מסבירים שהסרטון עשוי לרמז על בעיה אפילו גדולה יותר.

פרופסור ג'יזלה קפלן, מרצה למדעי החיים באוניברסיטת ניו אינגלנד, סיפרה שמדובר בהתנהגות יוצאת דופן עבור ציפורי הקקדו. "התוכים האלו נודדים בלהקות קטנות, 20 עד 30 ציפורים לכל היותר", הסבירה. "לאורך השנים האחרונות, אנחנו נתקלים ביותר ויותר מקרים במערב ודרום אוסטרליה בהם רואים להקות עצומות של קקדו. משמעות הדבר, ככל הנראה, היא שהציפורים נמלטו מאזור מסוים ביחד בגלל מחסור במזון ושתייה או בגלל התחממות קיצונית".

פרופסור קפלן ממשיכה: "החשש העיקרי שלנו הוא שהלהקות העצומות האלה מרכזות את רוב אוכלוסיית הציפורים באזור שונים במדינה. אנחנו חייבים לעזור לציפורים האלה לשרוד לפני שיהיה מאוחר מדי".