בריאן בייקר, דייג אמריקאי, כנראה הציל את המערכת האקולוגית באגם גרנד לייק או דה צ'רוקיז (Grand Lake o' the Cherokees) בצפון-מזרח אוקלהומה, אחרי שתפס בחכתו דג אימתני ממין פולש. בתמונות אפשר לראות את בייקר עם בעל החיים האימתני, שזוהה בתור קרפיון גדול-ראש.

מדובר בדג ממשפחת הקרפיוניים שנחשב לאחד מדגי המאכל הנמכרים ביותר בסין. אורכו הממוצע עומד על כ-60 ס"מ – אם כי נצפו בעבר פרטים שנמדדו באורך של יותר מ-140 ס"מ – ומשקלו עשוי להגיע ליותר מ-40 ק"ג. בית הגידול הטבעי שלו הוא גופי מין מתוקים במזרח אסיה, אולם הוא מצא את דרכו גם למספר אגמים בארה"ב.

בייקר ציין שמשקלו של הקרפיון העצום הגיע ל-53 ק"ג – 13 ק"ג יותר מהשיא של איגוד הדיג הבינלאומי (IGFA). כמו כן, נמצאו בגופו 11 מיליון ביצי דגים. מומחים העריכו מאז שאם אותן ביצים היו משלימות את מחזור החיים שלהן, הדגים האלה היו זורעים הרס אדיר במערכת האקולוגית של האגם.

קווינטון פלפס, פרופסור לדגאוּת (איכתיולוגיה) מאוניברסיטת מיזורי, התייחס לדג האימתני ואמר שזה ככל הנראה הקרפיון גדול-ראש הגדול ביותר שאי פעם נתפס. "נתקלתי במהלך חיי עשרות אלפי דגי מים מתוקים שונים ומשונים, וזה חייב להיות הדג הגדול ביותר שראיתי מבין כולם", הוסיף פרופסור פלפס. "התמונות נראות מזויפות, אבל הוא אמיתי לחלוטין".

קרפיון גדול-ראש ניזון בעיקר מסוגי פלנקטון שחיים בקרקעית אגמים ונהרות, ומהווים מקור מזון גם עבור דגים אחרים. פרופסור פלפס העריך שאם אוכלוסיית הקרפיון תצא משליטה בעתיד, היא עלולה לסכן את קיומם של בעלי חיים אחרים באגם גרנד לייק או דה צ'רוקיז. להערכתו, הדג שנתפס היה בשנות ה-40 לחייו.

בייקר אמר שזו תפיסה של פעם בחיים בשיחה עם כלי התקשורת בארה"ב, ותיאר את הרגעים בהם שלף אותו מהמים. "ברגע שהוצאתי אותו ידעתי שזה משהו מיוחד מאוד", אמר בייקר. "זה היה הדג החזק ביותר שאי פעם נאבקתי בו. זה כאילו תפסתי טרקטורון. לקח לי 7 דקות לתפוס אותו. להרים אותו לסירה הייתה משימה כמעט בלתי אפשרית".