תקרית יוצאת דופן נרשמה לאחרונה בפארק "אריאל שרון", שם בני זוג מצאו להפתעתם נחש שראשו נתקע בתוך פחית של משקה אנרגיה. השניים מיהרו להתקשר לווטרינר שהכירו בשביל לדווח לו על הממצא הביזארי, כשהם לא יודעים אם מדובר במין ארסי או לא.

הווטרינר התקשר מיד לדוד דוד – זואולוג ולוכד נחשים. בשיחה עם כתב mako, דוד סיפר שקיבל את הקריאה בזמן שנסע באזור ומיהר להגיע למקום. "הייתי בדרך לראשון לציון כשקיבלתי את ההודעה וחזרתי לכיוון הפארק", סיפר. "בני הזוג הסבירו לי שדאגו שהנחש יישאר בפארק ואפילו הרחיקו אותו מהאספלט מחשש שימות מחום".

 דוד הסביר שכאשר הגיע למוקד התקרית הוא הבחין שמדובר בנחש מסוג זעמן שחור – מין שאמנם אינו ארסי, אבל נשיכתו יכולה להיות כואבת. הוא הוסיף: "הזעמן השחור הוא נחש חשוב מאוד בשמירה על האיזון הביולוגי בטבע. חקלאים אוהבים אותו מאוד כי הוא לוכד מכרסמים בשדות". עד מהרה, הזואולוג ניגש למשימת החילוץ המאתגרת.

"הנחש היה לכוד בתוך פחית, שזה מראה מאוד לא שגרתי", שחזר דוד. "אם הוא היה נשאר זמן מה במצב הזה, הוא עלול היה למות. העובדה שבני הזוג דאגו שלא יזחל על האספלט החם סייעה מאוד להצלתו".

 

זעמן שחור (צילום: (מימין) באדיבות דריה מנוחין ומשה מקונן | דוד דוד - זואולוג ולוכד נחשים)
הזעמן השחור אחרי החילוץ ומה שנותר מהפחית שהייתה אמורה להיזרק לפח אשפה | צילום: (מימין) באדיבות דריה מנוחין ומשה מקונן | דוד דוד - זואולוג ולוכד נחשים

דוד הצליח בסופו של דבר לחלץ את ראש הנחש מהפחית כעבור כמה דקות ומאוחר יותר, שחרר אותו לטבע כשהוא בריא ושלם. כעת, הוא הוא מסכם שהאירוע כולו ככל הנראה היה יכול להימנע אם אנשים היו מקפידים לשמור על הניקיון בפארק.

"אנשים צריכים לשמור על הטבע ולזרוק את הפחיות שלהם בפחי אשפה", ציין. "זבל שזרוק על הארץ יכול לסכן את חייהם של בעלי חיים שונים כמו נחשים, חתולים, קיפודים כלבים ועוד". מעבר לזה, הוא הדגיש שנחש הוא בעל חיים מוגן ואסור בשום פנים לפגוע בו. נתקלתם בנחש מכל סוג בבית או בשטח ציבורי? צרו מיד קשר עם לוכד נחשים.

הסרטון בכתבה באדיבות דריה מנוחין ומשה מקונן