אין מה לעשות, את העולם הזה, אנחנו בני האדם, חולקים עם בעלי חיים - לטוב ולרע. גילינו שאפשר לחיות בהרמוניה, אך לפעמים גם נתקלים בקשיים. ואנחנו לא מדברים על ריב עם הכלב שהשתין על הספה, או התכרבלות עם החתול מול הטלוויזיה, אנחנו מדברים על מפגשים מסוג קצת אחר. הנה 7 סיפורים יוצאי דופן על אנשים ובעלי חיים.

איחוד מרגש

איחוד עם גורילה
לא נפגשו 15 שנה | צילום: REXMAILPIX

הילדה הקטנה, המצולמת עם גורילה ששוקל כ-135 קילוגרמים, כיום כבר בת 25. שמה טנסי אספינל, והיא יכולה להעביר לנו שיעור במערכות יחסים עם בעלי חיים.

דמיאן אספינל, אביה של טנסי, דואג ומגן על בעלי חיים כל ימי חייו. כך יצא שבצעירותה בתו בילתה לא מעט בפארק חיות הבר של המשפחה בקנט, שבאנגליה. הגורילה איתה היא מתחבקת הוא ג'לטה, אחד מבעלי החיים איתם שיחקה כשהייתה ילדה. "אחותי קלרי ואני שיחקנו לעתים קרובות עם ג'לטה ובימס. השניים האלה היו מאוד מיוחדים עבורנו, כמו בני משפחה", סיפרה טנסי.

זו הפעם הראשונה בה הם נפגשים לאחר שלא ראו זה את זו במשך 15 שנים, מאז שג'לטה הוחזר לטבע בשנת 2002. במהלך חיבוקם הם משפשפים את האף, ומרחרחים אחד את השניה בטקסיות חייתית.

טנסי ודמיאן יצאו אל משימה בלתי אפשרית - למצוא את ג'לטה וגורילה נוסף בשם בימס, ביערות הגשם בגבון. לאחר שעות של חיפושים, לפתע זיהו הבת ואביה פרצופים מוכרים. למרות השנים שחלפו מאז נפגשו, הגורילות קיבלו את פני בני המשפחה בחיבוקים חמים. מאז שהייתה בת 10 לא ראתה את השניים, ולכן חששה מהמפגש, "לא ידעתי אם הם יזכרו אותי אחרי כל כך הרבה זמן... לכן זה היה מדהים לראות את המבטים העדינים שלהם כשנפגשנו".

מי רוצה להיות ארוחת צהריים?

אין תמונה
הבטחות כאלה לא חייבים לקיים

פול רוסולי, חוקר טבע בן 27, כבר יודע שהבטחות צריך לקיים. מה לעשות שהוא הבטיח לכל העולם שייאכל בידי נחש? פול הלהיט את הצופים כשהכריז כי אנקונדה תבלע אותו אל מול המצלמות. הוא עטה על עצמו חליפה מיוחדת ויצא אל המשימה המפחידה באמזונס. כששודרה התוכנית המיוחדת של ערוץ דיסקברי "נאכל בחיים", היא גררה לא מעט תגובות מאוכזבות – פול "השתפן" והזעיק עזרה לאחר שרק חלק מראשו נאכל.

צוות התוכנית איתר אנקונדה באורך 7 מטרים ובמשקל 115 קילוגרמים לשם המשימה, מצלמות הוצבו על כל עץ ושיח, עקבו אחר כל תזוזה. פול לבש חליפת שריון שחורה, מרוחה בדם חזיר, והחל את דרכו אל קיבת הנחש.

הוא רכן בהיסוס לעבר החיה הענקית. שניות לאחר מכן, האנקונדה התנפלה על פול, מכוונת קודם כל אל הראש. הוא הרגיש את גופו קורס תחת אחיזתו של הנחש, ובעוד החלק העליון של ראשו בין לסתותיו של הנחש, הוא קרא לאנשי הביטחון, לרופאים, הווטרינרים וחבריו שיצילו אותו.

(האקשן מתחיל כמה דקות לקראת הסוף)


Man eaten Alive by Anaconda. - Discovery... by JahazVId

צופים ברחבי אמריקה הביעו את אכזבתם ברשתות החברתיות. קייסי פראט כתב בדף הטוויטר שלו: "בפעם הבאה שאני צופה במשהו שנקרא 'נאכל בחיים', כדאי שמישהו ייאכל בחיים". אההה קייסי! אם חצי מהראש שלך היה תקוע בתוך נחש אנקונדה - סביר להניח שהיית שוכח שאי פעם הבטחת למישהו שתאכל בעודך בחיים.

לביאה תופסת טרמפ

כלל חשוב בזמן נסיעה בשטח בו מסתובבים אריות: לנעול את הדלת. המשפחה הזאת נסעה בספארי בדרום אפריקה ב-2014. מסתבר שאחת הלביאות הייתה סקרנית לא פחות מהנוסעים ברכב. היא התקרבה, בחנה את הנמצאים בפנים, ואז, פשוט כך, פתחה את הדלת עם פיה.

הנערה, שצילמה את האירוע, ושאר הנוסעים צרחו באימה, אך למזלם הצליחו לסגור את הדלת. "לא ידעתי שהם יכולים לעשות את זה", אמרה הנערה, כשהפחד התחלף מיד בצחוק של הקלה. גם אנחנו לא, אבל טוב לדעת. הסרטון צולם לפני שנה, אך רק לאחרונה הפך לוויראלי. כיום יש לו כבר

סופר נני - גרסת המקור

 

אין תמונה
אוהבת את הטעם של משחת השיניים

לא כלב, לא חתול ואפילו לא דג זהב - פנגווין, ציפור שיר מסוג קעקע (magpie), היא חיית המחמד של משפחת בלום שגרה בניופורט, אוסטרליה. פנגווין הפכה לחלק אינטגרלי מהמשפחה, המונה את ההורים קמרון וסאם, והילדים - רובן בן ה-13, נוח, 11, ואולי בת ה-9. כשאנחנו אומרים "חלק אינטגרלי" אנחנו מתכוונים לכך.

פנגווין דומה לפינגווין ומכאן שמה. היא אוהבת להתכרבל עם בני המשפחה במיטה, לאכול ספגטי, ולעזור לילדים להתכונן לבית הספר, כולל צחצוח השיניים של הבוקר. בזכות חשבון האינסטגרם שלה שמונה יותר מ-36 אלף מעריצים, הפכה לכוכבת ברשתות החברתיות.

בשנת 2013, נוח מצא אותה נטושה על האדמה כשהיא בת כמה שבועות בלבד. המשפחה החליטה לגדל אותה. "התרגלנו שהיא בסביבה שלנו, הילדים אוהבים אותה ממש כאילו הייתה כלבלב. היא אוהבת לשיר בשבילנו, היא אוהבת לשבת על הכתף ולכרסם לך את האוזן", כך קמרון. "היא גם אוהבת את הטעם של משחת השיניים ולכן נהנית מהצחצוח של הילדים".

עלוקת מחמד 

עלוקה על היד
עלוקה על היד | צילום: dailyrecord.co.uk

ואם חשבנו שציפור-מצחצחת-שיניים זה מוזר... האיש הזה מגדל בתור חיית מחמד עלוקה ענקית. לא רק שהוא נותן ליצור לגור בביתו, הוא מאפשר לו למצוץ את הדם שלו. אם הוא היה מגדל כלב, אספקת המזון הייתה פשוטה יותר. הסרטון המצמרר הזה צולם ככל הנראה ביפן, אם כי המיקום המדויק אינו ברור. 

כשעלוקה נושכת, היא נצמדת לעור ונשארת שם עד שהיא שבעה. בניגוד לאמונה רווחת, רוב מיני עלוקה לא ניזונים מדם אנושי, ומעדיפים לחגוג על חסרי חוליות קטנים, אבל אם מישהו נותן לך את היד שלו - לא תטעם? בסרטון מעורר בחילה, העלוקה הענקית נדבקת לזרוע של בעליו ונהנת מארוחה לילית מפנקת. 

התנפלות מפתיעה

המאמן לא ידע מאיפה זה בא לו והותקף על ידי תנין כשביצע תרגיל מסוכן. האירוע המחריד התרחש בפסטיבל בטקסס, כשבקהל יותר מ-100 צופים. אחת מהן, אישה בשם מונה וילגאס, תיעדה את המקרה.

בסרטון נראים שני מאמנים הלוקחים חלק בפעלול, שהשתבש עוד לפני שהוא התחיל. כשאחד מצביע לעמיתו להתקרב, התנין פתאום מתפתל לאחור ונועץ את שיניו בזרוע של המאמן. צעקות מבוהלות נשמעות בקהל והמצלמה מוסטת מהמתרחש. כאשר מונה מתעשתת ומחזירה את המצלמה למקומה, ניתן לראות בבירור את זרועו של המאמן מלאה דם.

גארי סורג', בעליו של התנין, סיפר כי המאמן יצא עם פציעה שטחית בלבד, "הוא אפילו לא קיבל תפר אחד", כך אמר והבהיר, "הוא לא יעשה את הטעות הזאת שוב".

ביקור בלתי צפוי

 

דולפין קפץ
הרס את החגיגות | צילום: דירק פריקמן

כדי לחגוג את היום הראשון של הקיץ, יום האב ויום הנישואין ה-18 של בני הזוג, כריסי ודירק פריקמן לקחו את הילדים, טריסטן בן ה-12, וקורטני בת ה-16, לשיט בסירה שלהם.

בדרכם חזרה לנמל, כמה דולפינים התחילו לשחות לצד הסירה. המשפחה הריעה ונשענה לאורך חרטום הספינה כדי לצפות בפלא. לפתע, אחד הדולפינים קפץ כל כך גבוה עד שפגע במעקה של הסירה, ונחת בפנים. כריסי התחילה לצרוח מכאבים כשהדולפין, ששקל כ-160 קילו, שבר את שני קרסוליה. שאר בני המשפחה ניסו לתפוס מחסה מפני הדולפין שהשתולל ודימם ברחבי הסירה הקטנה.

דירק התחיל לשוט חזרה, ובמקביל התקשר למשטרת הנמל. הקצין היה בהלם מוחלט ממה שקרה, "הו, אלוהים. אף פעם לא ראיתי דבר כזה בעבר", הוא אמר. המשטרה עזרה לבני המשפחה לצאת מהסירה, ולהגיע בחזרה לרציף בו חיכה אמבולנס.

על הרציף, בעזרתו של הקצין, דירק קשר חבל סביב הדולפין, וכך הרים אותו אל מחוץ לסירה ולתוך מי הנמל. דולפינים יכולים לשרוד שעות מחוץ למים, והמשפחה אמרה כי הוא נראה בסדר כשהוא שוחרר. "הוא שחה משם ללא שום בעיה", אמר דירק. כך נהרסו כל חגיגות המשפחה.