כפי ששמה מרמז, חיפושית הטיטאן היא הענקית של עולם החרקים. חיפושית בוגרת מסוגלת להגיע לאורך של כ-16.5 סנטימטרים ויש לה לסתות חזקות במיוחד, המסוגלות לשבור עפרונות לשניים. אם הן רוצות הן יכולות לנפץ את עצמות האצבעות שלכם, אבל למרבה המזל, למרות המראה המפחיד הן לא לרוב לא מהוות סכנה לבני אדם.

חיפושית טיטאן (צילום: odditycentral.com)
צילום: odditycentral.com

חיפושית הטיטאן היא מהחרקים המסתוריים ביותר על פני כדור הארץ. היא חיה עמוק ביערות הגשם החמים של דרום אמריקה, ויוצאת להרפתקאות רק בתקופת הרבייה. עד כה מעולם לא נמצאו זחלים של החיפושית הזו, אבל מבדיקה של עצים מתים, בסביבת המחייה שלה, החוקרים מאמינים שהזחלים ניזונים מעצים רקובים מתחת לאדמה במשך כמה שנים לפני שהם מגיעים לבגרות ומגיחים החוצה.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

גודל הנקבים בעצים המחוררים מעידים שהזחלים מגיעים לקוטר של יותר מחמישה סנטימטרים ובדומה לעש האטלס הענקי, חיפושית טיטאן לא אוכלת במהלך מחזור החיים הבוגר שלה, המזון שנאגר בגופה מספיק לה כדי למצוא בן זוג.

חיפושית טיטאן (צילום: odditycentral.com)
צילום: odditycentral.com

חיפושית טיטאן (צילום: odditycentral.com)
צילום: odditycentral.com

הנקבות כמעט שלא התגלו מפני שטקס החיזור שלהן כולל בעיקר שהייה באותו מקום, והמתנה לזכר שיגיע להפרות את הביצים שלהן. באורך של יותר מ-17.5 סנטימטרים, חיפושית הרקולס נחשבת לחיפושית הארוכה בעולם בגלל הקרן הארוכה שלה, אבל מבחינת גודל הגוף חיפושית הטיטאן היא הגדולה ביותר.

הן מזהירות את תוקפיהן באמצעות שריקות, ומסוגלות להחזיר מלחמה בנשיכות. יש להן רגליים חזקות והן מצוידות בטפרים חדים שיכולים לקרוע דרך העור והבשר, אבל החיפושית הזו אינה תוקפנית והיא תגיב באלימות רק אם היא תרגיש מאוימת.

עש אטלס וחיפושית הרקולס
עש אטלס (בתמונה העליונה), חיפושית הרקולס (בתמונה התחתונה, צילום: Didier Descouens)

(מקור)