נערה בת 17 הכתה גלים בכלי התקשורת בסין לאחר שרופאים הצליחו לאתר ולחלץ מהאוזן שלה דבר נוראי: התקרית התחוללה בעיר נאנצ'אנג, אשר במזרח המדינה, כאשר הנערה האלמונית פנתה לסיוע רפואי בעקבות תחושת אי נוחות באוזנה הימנית. לטענתה, היא התעוררה בוקר אחד עם כאב אוזניים לא מוסבר ותחושה כאילו "משהו זז לה בתוך האוזן".

הרופאים לקחו אותה מיד לבדיקת אוזניים ושם התגלתה הזוועה – תיקן זחל אל תוך תעלת האוזן שלה והפך אותה לביתו. רופא אא"ג חילץ את החרק הזעיר והזוועתי מהאוזן של הנערה, אבל לא לפני שהוא הורה לאחד הטכנאים לצלם את הפרוצדורה. הקליפ הקצר התפרסם מאוחר יותר בכלי התקשורת בסין ומאז, הפך לוויראלי ברשתות החברתיות באסיה.

זוהי לא הפעם הראשונה בעולם שרופאים מצאו ג'וק באוזן של מטופל. למעשה, אם אתם עוקבים אדוקים של המדור שלנו אז אתם בטח יודעים איזה דברים מזעזעים ניתן למצוא לאנשים באוזניים – אבל לצורך העניין הזה, נתמקד אך ורק בתיקנים.

מומחים למדעי החיים מסבירים שתעלת האוזן היא מתחם מחייה אידיאלי עבור ג'וקים, כי היא גם מספקת מרחב מוגן וגם מזון עבורם. אומנם ג'וקים יכולים לאכול כמעט הכל, אבל מסתבר שהם נמשכים לריח של שעוות האוזניים שלנו ואוהבים לאכול אותה בתאווה. אז אם אתם מתעוררים מחר בבוקר עם דגדוג מסתורי או כאב לא מוסבר באוזניים, אל תתפלאו אם יש לכם שם דייר חדש סנטימטרים ספורים מהמוח.