רשויות אוסטרליה הסעירו את הרשת כאשר הודיעו כי בכוונתן לשכור את שירותיהם של צלפים בשביל לצמצם את אוכלוסיית חיות הבר בדרום היבשת. בעקבות השריפות והגדולות שמכלות את האזור והמחסור במים, השלטונות האוסטרליים מתכננים כעת להוציא לפועל מבצע לחיסול גמלים וסוסי פרא במרכז המדינה.

מסתמן כי המבצע עתיד לצאת בשביל לשמר את מקורות המים המצומצמים באזור ה-APY (שטח המאוכלס בעיקר על ידי תושבים אבוריג'ינים), אשר הפכו למטרה עבור הבהמות הצמאות. השלטונות הוציאו את ההודעה בשבוע שעבר, שם דווח כי אלפי גמלים יחוסלו על ידי צלפים מוסקים.

ריצ'ארד קינג, מנכ"ל ה-APY, הסביר כי האקט נוגד את תפיסת העולם של תושבי האזור. למרות זאת, הם מכירים בנחיצות של צמצום אוכלוסיית הגמלים, אשר נחשבים מין פולש ביבשת אוסטרליה. לטענתו, נוכחותם מסכנת את חייהם של המקומיים, את הכלכלה שלהם וגם בעלי חיים נוספים.

"המצב מסכן מאוד את הקהילות האבוריג'יניות באזור ה-APY בגלל שהגמלים מחפשים את מקורות המים שלהם", סיפר קינג. "היובש שפוקד את האזור, יחד עם עדרי הגמלים שעושים את דרכם אל מקורות המים, דורשים מאיתנו לפעול באופן מידי".

בשבוע שעבר יצאה הודעה לפיה למעלה מ-10,000 גמלים יחוסלו במהלך המבצע, אך קינג מדגיש כי המספר הזה אינו מדויק. לטענתו, כמות הבהמות שצפויות להיהרג במבצע ינועו בין 5,000 ל-10,000 יחידות. למרות זאת, רבים עדיין מוחים כנגד החלטה זו ברשתות החברתיות.

ארגוני זכויות בע"ח רבים ביבשת זעמו על ההחלטה לחסל את עדרי הגמלים באזור ומחו על כך ברשתות החברתיות. "הגמל האוסטרלי סומן בתור חיה מזיקה בזמן שהוא בסך הכל מנסה לשרוד את הבצורת", נכתב בחשבון הפייסבוק Australia Camel Save. "אתם חושבים שהיו שוקלים בכלל לחסל אותם בצורה לא הומאנית אם הם לא היו מתחרים עם הצאן של תושבי האזור על מקורות המים?"

בחשבון הפייסבוק Camels Australia אמנם הסכימו כי המצב הנוכחי מצריך פעולה דחופה ומיידית מצד הרשויות, אך טענו כי יש לבחון אלטרנטיבות להרג מאסיבי של חיות הבר - אפילו אם הן מוגדרות בתור מין פולש.