זוג תיירים במזרח תאילנד קיבלו הפתעה מאוד לא נעימה בחדר המלונית שלהם, אחרי שאורח בלתי רצוי התמקם להם בשירותים. התקרית אירעה בשבוע שעבר במחוז צ'אוצ'ונגסאו (Chachoengsao), אז בני הזוג נתקלו בלטאת כוח אימתנית שהתפרצה לחדרם.

פרסיטטיצ'וק (Prasitthichok), הבעלים של המלונית, סיפר לכלי התקשורת בתאילנד שהלטאה – ככל הנראה כוח מים אסייתי – נכנס לחדר כשבני הזוג שכחו לסגור את הדלת. עד מהרה, הכוח התמקם בשירותים וסירב לעזוב. "הוא עשה קולות מפחידים בכל פעם שהתקרבו אליו", סיפר הבעלים בן ה-33. "הוא היה ענקי. לא ראיתי דבר כזה בחיים". אורכה של הלטאה הוערך מאז ב-2 מטרים.

צוות מיוחד נשלח למקום כדי ללכוד את בעל החיים ומבצע החילוץ תועד במצלמה. בסרטון אפשר לראות כיצד משתמשים במקל ארוך עם לולאה בקצה כדי לתפוס את הכוח, שמתנגד ואף מנסה להימלט. לבסוף, הוא נגרר החוצה בעל כורחו ושוחרר לתעלת מים הסמוכה.

כוח מים אסייתי היא לטאת הכוח השנייה בגודלה בעולם, אחרי כוח הענק – שמוכר ברחבי העולם גם בתור "דרקון קומודו". זאת אחת הלטאות הנפוצות ביותר בדרום-מזרח אסיה, מחלקה הצפון-מזרחי של הודו ועד לאזורים הדרומיים ביותר של האיים הפיליפינים. משקלו הממוצע של פרט בוגר נע בין 75 ל-90 ק"ג ואורכו לרוב מגיע עד ל-2 מטרים, למרות שבעבר נמצאו פרטים ארוכים יותר. כוח המים האסייתי הארוך ביותר שנמצא בטבע התגלה באי סרי לנקה והגיע ל-321 ס"מ.

View this post on Instagram

A post shared by Tyler Loftin (@inquisitiveraptors)

כוח המים האסייתי בעיקרון לא מהווה סכנה לבני אדם, אם כי רוב האנשים מעדיפים להימנע ממגע איתו – בגלל שהוא גדול כל כך. הכוח משתמש בטפריו, זנבו והשיניו החדות כדי להגן על עצמו מפני חיות טרף. הלטאה אוכלת בעיקר דגים, צפרדעים, עופות, סרטים, נחשים, יונקים זעירים, לטאות אחרות ואפילו נבלות. בעל החיים נחשב מין מוגן בתאילנד.