סרטון וידיאו מדהים שצולם בשמורת טבע בדרום אפריקה, מציג את מה שנראה כמו "חד גדיא" בגרסת ממלכת החיות. אחד הפקחים מהגן הלאומי קרוגר תיעד את ניסיונו הנואש של אימפלה לחצות מקטע באגם שורץ בטורפים, לפני שהוא הותקף על ידי קרוקודיל – שהותקף בתורו על ידי היפופוטם.

הסרטון, שאורכו קצת יותר מ-3 דקות, מתחיל כשרואים את האימפלה עומד על אי זעיר באגם. לפתע, הקרוקודיל עולה על גדות האי ופונה לכיוונו של הטרף. "לא סביר שהקרוקודיל יתפוס את האימפלה על האדמה", אומר הפקח. "למרות זאת, יש לו סיכוי אם הוא יצליח להבריח אותו למים". שניות ספורות לאחר מכן, האימפלה אכן קופץ למים וחורץ את גורלו.

View this post on Instagram

A post shared by Latest Sightings - Kruger (@latestkruger) on

הקרוקודיל קופץ אחריו ומצמצם את הפער ביניהם תוך כמה שניות – רק שאז, היפופוטם ששהה במקום מחליט להצטרף למהומה במים. בינתיים, הפקח מאבד את עשתונותיו מרוב התרגשות. "אני לא מאמין למה שאנחנו רואים פה", הוא אומר. "זה מסוג הדברים שרואים דווקא במזרח אפריקה".

ההיפופוטם מתנפל על הקרוקודיל והמאבק יורד למעמקי האגם. היונק האדיר מגיח לפתע בסמוך לאי הקטן עם משהו בפיו. הפקח ממשיך: "אני חושב שהוא תפס את הקרוקודיל. אפשר לראות קשקשים במים". למרות זאת, מסתמן בסוף הסרטון שהתנין הצליח להשתחרר ממלתעותיו של ההיפופוטם וחזר אל הטרף שלו בקרקעית האגם.

הפקח מסכם את התקרית הפנומנלית וטוען כי ייתכן שההיפופוטם פשוט התרגש ממה שקרה סביבו. הוא מוסיף: "מעולם לא ראיתי דבר כזה באזור הזה של העולם, פשוט לא יאומן. מסכן האימפלה".