מאמנים בפארקי המים של חברת סי וורלד לא יוכלו יותר לעמוד על דולפינים או לרכב עליהם, לאחר שחטפו ביקורות קשות מארגוני זכויות בעלי חיים.

השינוי הזה קורה שנים ספורות לאחר שינויים אחרים שקרו בעקבות הסרט "בלאקפיש", אשר חשף את ההתעללות הקשה בלוויתנים הקטלנים המוחזקים בפארק המים. תחילה, כזכור, הוחלט בעקבות הסרט שלא לאפשר יותר למאמנים לרכב על לוויתנים ולשחות איתם. בהמשך, הוחלט גם להכניס מעקי בטיחות לאורך הבמה אשר יפרידו בין המאמנים לחיות. 

כעת, ניצחון נוסף נרשם עבור PETA וארגונים נוספים, אשר נלחמו להפסקת מופעי הקרקס של הדולפינים. בשנה שעברה, PETA הפיקו דוח שתיעד נזקים פיזיים והתנהגותיים מהם סובלים דולפינים, בשל שימושם בהופעות חיות בעודם בשבי.

View this post on Instagram

A post shared by Vikram Sakharkar (@sakharkv) on

בדוח נמצא כי הפעלולים אותם מחויבים הדולפינים לבצע, גורמים להם לפגיעה בלסתות, באופן כזה שפוגע גם בשמיעה שלהם, במפרקים ובשרירים. כמו כן, הפציעות מחמירות בשל העובדה שהחיות מוחזקות בתוך טנקי מים קטנים. "אנו מבקשים מסי וורלד לפחות להפסיק לעמוד על הפנים של דולפינים ולהשתמש בהם כגלשנים במופעי הקרקס המגוכחים האלה", אמרה ד"ר הת'ר ראלי, פעילה ב-PETA. החלק במופע שחטף את הביקורת הרבה ביותר, הוא זה בו אחד המאמנים רוכב בבת אחת על פניהם של שני דולפינים - רגל אחת על כל אחד. 

בפוקס ניוז נחשף כי הקריאות של הארגונים סוף סוף נענו, לאחר שבמכתב רשמי מעו"ד של חברת סי וורלד נאמר כי מעתה, הפעלולים האלה במופע לא יקרו יותר. "ניצחון! סי וורלד מפסיקה להתייחס לדולפינים כאל גלשנים", נכתב באתר של PETA. 

View this post on Instagram

A post shared by Disney Ring Designs (@disneyringdesigns) on

למרות ההחלטה להפסיק את הפעלולים המחרידים, בסי וורלד לא לקחו אחריות מלאה על הנעשה ואמרו כי הפנים של הדולפינים פונקציונליות בצורה שונה מזו של בני אדם ולכן אין להסיק שמדובר בהתעללות. בנוסף, מתוך 140 דולפינים, נאמר כי 10 השתתפו במופע בו מאמנים עמדו עליהם. למרות ההתחמקות, מה שחשוב עבור הארגונים הוא שהתקבלה ההתחייבות הרשמית להפסיק עם המופעים הללו בכל מקרה.

הידיעה הזו מגיעה חודשים ספורים לאחר שרבים בעולם הזדעזעו לגלות צילום אוויר של אחד מפארקי המים של סי וורלד, בו רואים עד כמה החנייה למבקרים גדולה יותר מהשטח שבו נמצאים בשבי הלוויתנים הקטלנים במשך כל חייהם.

View this post on Instagram

A post shared by Annie Zacarias (@anny_zacarias) on