זה קרה שלשום בלילה ברחוב האלה בעיר מודיעין: גיא חן, תושב העיר, נסע במכוניתו והיה עד למראה מוזר ומלחיץ כאחד - צבוע מפוספס רדף אחרי חתול וניסה לטרוף אותו.

בסרטון שצילם חן נראה הצבוע הרעב רודף אחרי החתול המבוהל, וזה טיפס מרוב פחד לעץ קרוב. הצבוע המתין לחתול מתחת לעץ וכשזה לא ירד ממנו, התייאש ועזב את המקום.

"זה קרה בסביבות שעה אחת או שתיים בלילה. אני ואשתי נסענו במכונית בדרך הביתה. מרחוק ראינו דמות של כלב רודף אחרי חתול. זה דבר שבשגרה, אבל כשהתקרבנו למקום הבחנו שמדובר בצבוע שרודף אחרי חתול ממש מטרים ספורים ליד הכניסה לבית שלי", סיפר חן בשילה ל-mako. "עצרתי את האוטו כדי לצלם. אשתי לא הסכימה שארד החוצה להמשיך את הצילום. היא חששה שאולי יקרה משהו".

לדברי חן, ניכר היה שהצבוע רוצה לפגוע בחתול. "הצבוע היה חסר מנוחה. אולי רעב. מזל שסגרנו את שער הכניסה לבית אחרת היינו נתקלים בצבוע וזה לא ממש נחמד ועוד בשעת לילה כזו. האמת שלא נלחצתי אבל אני יודע שיש תושבים שדי לחוצים מהצבועים. זה היה מראה נדיר וחריג שצבוע מסתובב בתוך שכונה ורודף אחרי חתול".

הצבועים, אשר נחשבים לחיה מוגנת, הם אוכלי כל ועל פי וטרינר עמו שוחחנו הם מסוגלים לטרוף חתולים וכלבים והם הטורף הכי גדול באזור מודיעין.

בכל מקרה, זו לא הפעם הראשונה שצבוע נתפס משוטט ברחובות במודיעין. צבועה אחת נצפתה כל כך הרבה פעמים שהיא כבר ידועה בעיר בשם רותי, בעוד לא מעט תושבים אחרים מתעדים צבועים נוספים.