כשלוש שנים לאחר שנחשפו והדהימו את העולם כולו, נמצאו שרידיהן של שתי הג'ירפות הלבנות והנדירות שתועדו בקניה. הג'ירפה האם והגורה שלה הומתו בידי ציידים – כך מדווחות הרשויות במדינה. אחד מגוריה של הג'ירפה האם שרד. כעת אותו גור מקניה וזכר נוסף שנצפה בטנזניה נחשבים לג'ירפות הלבנות היחידות על כדור הארץ.

אנשי שמורת הטבע "הישאקביני הירולה" בדרום-מערב קניה פתחו במבצע חיפושים אחר הג'ירפות המיוחדות לאחר שהתקבל דיווח על כך שהשתיים לא נראו בשמורה זה זמן רב. היום (שלישי) הודיעו בשמורת הטבע כי שרידיהן של השתיים זוהו. מבדיקה עולה כי השרידים נמצאים במקום לפחות ארבעה חודשים וחקירה נפתחה על מנת לנסות לאתר את הציידים.

"זה יום מאוד עצוב לקניה כולה", הגיב בצער מוחמד אחמדנור, מנהל שמורת הטבע. "ההרג של הג'ירפות הלבנות הוא מכה אדירה לקהילה שלנו, שמנסה לשמור על החיות הנדירות הללו. מדובר בפגיעה ארוכת טווח במחקרים הגנטיים עליהן ובנוסף מדובר בפגיעה קשה בתיירות באזור".

משפחת הג'ירפות הלבנות נחשפה לראשונה בספטמבר 2017 ומיד עוררה עניין רב ברחבי העולם. במשך שנים השלושה הסתובבו בחופשיות בשמורת הטבע והפכו למוקד משיכה עבור תיירים רבים שהגיעו במיוחד על מנת לתפוס אותן בעדשת המצלמה.

הפריטים הללו לוקים בתופעה ייחודית הנקראת לאוציזם, שבניגוד ללבקנות הפוגעת בתאים המייצרים מלנין, היא פוגעת בתאי פיגמנט. ניתן לראות את התופעה במינים שונים של יונקים מעטלפים וסוסים ועד קיפודים ועטלפים.